Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. januára 2010

Ceny ropy v pondelok klesli, ceny zlata vzrástliCeny ropy v pondelok mierne klesli vďaka očakávaniam, že vlna chladného počasia v Spojených štátoch amerických, ktorá počas posledných dvoch týždňov podporovala rast ...Zdieľať
Foto: SITA/AP


NEW YORK 12. januára (WEBNOVINY) - Ceny ropy v pondelok mierne klesli vďaka očakávaniam, že vlna chladného počasia v Spojených štátoch amerických, ktorá počas posledných dvoch týždňov podporovala rast cien energií, sa blíži ku koncu. Ceny ľahkej americkej ropy klesli o 23 centov na 82,52 USD za barel, ceny londýnskej ropy Brent oslabili o 40 centov na 80,97 USD za barel. Obchodovanie podporili aj údaje z Číny, kde dovoz ropy v decembri vzrástol o takmer 25 %. Krajina, ktorá je druhým najväčším spotrebiteľom energií na svete, doviezla v decembri po prvýkrát vo svojej histórii viac ako 20 mil. ton surovej ropy.

Ceny zlata v pondelok posilnili, keď ich podporil slabší americký dolár a očakávania, že úrokové sadzby v USA zostanú v bezprostrednej budúcnosti nízke. Dopyt po komoditách a zlate rástol aj vďaka vyššej ochote investorov riskovať po zverejnení údajov o posilnení dopytu po rope Číne. Spotová cena zlata sa o 19:44 GMT pohybovala na úrovni 1 151,80 USD v porovnaní s piatkovou uzatváracou hodnotou 1 137,90 USD za uncu. Februárový kontrakt na dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy posilnil o 1,1 % na 1 151,40 USD za uncu.

SITA, Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MH SR: Šrotovné nevyužili všetci záujemcovia
<< predchádzajúci článok
Kresťania trvajú na používaní slova Alah