Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. augusta 2019

Ceny ropy v stredu ráno klesliCeny ropy v stredu ráno klesli a zmazali časť z výrazných utorkových (13. 8.) ziskov. Dôvodom boli slabé údaje z Číny a nárast ropných rezerv v USA.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP Photo
Tokio/Singapur 14. augusta (TASR) - Ceny ropy v stredu ráno klesli a zmazali časť z výrazných utorkových (13. 8.) ziskov. Dôvodom boli slabé údaje z Číny a nárast ropných rezerv v USA.


Barel (159 litrov) americkej ropy WTI so septembrovým kontraktom sa predával v stredu o 9.11 h SELČ po 56,40 USD (50,26 eura). To bolo o 70 centov alebo 1,23 % menej ako v utorok na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze. Októbrový kontrakt na severomorskú ropu Brent zlacnel o 53 centov alebo 0,86 % na 60,77 USD za barel.

Cena Brentu v utorok vyskočila o 4,7 %, čo bol jej najprudší percentuálny nárast od decembra, a cena WTI o 4 %, najviac z 1 mesiac. Dôvodom bolo mierne uvoľnenie v obchodnej vojne medzi USA a Čínou, keď Washington odložil zavedenie ciel na niektoré čínske tovary.

Nové údaje z čínskej ekonomiky zverejnené v stredu sklamali očakávania. Tempo rastu priemyselnej produkcie bolo v júli najnižšie za viac než 17 rokov.

Správa American Petroleum Institute (API) ukázala nečakaný nárast ropných rezerv v USA. Zásoby sa v uplynulom týždni podľa API zvýšili o 3,7 milióna barelov, pričom analytici počítali s ich poklesom o 2,8 milióna barelov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinec na Slovensku ničil chránenú prírodu, prípad rieši polícia
<< predchádzajúci článok
Pohodo.sk – nový online projekt vydavateľstva JAGA

Ceny ropy v stredu ráno klesli - diskusné fórum čitateľov