Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. októbra 2019

Ceny ropy vzrástli, cena Brentu sa posunula k hranici 59 USD za barelCeny ropy vo štvrtok vzrástli, keď trhy zareagovali na vyjadrenia šéfa Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) Mohammeda Barkinda, že organizácia by mohla prijať ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
New York 10. októbra (TASR) - Ceny ropy vo štvrtok vzrástli, keď trhy zareagovali na vyjadrenia šéfa Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) Mohammeda Barkinda, že organizácia by mohla prijať opatrenia na vybalansovanie ropných trhov a že v decembri rozhodne o produkcii na ďalší rok.


Barkindo nešpecifikoval, či k možným krokom bude patriť predĺženie súčasného programu znižovania produkcie, jeho vyjadrenia však zmiernili pesimistické nálady trhov, na ktoré v súčasnosti vplýva najmä obchodný konflikt Číny a USA. Podľa niektorých analytikov by jeho slová o potrebe vybalansovať trh mohli znamenať predĺženie programu redukcie ťažby aj na rok 2020, pričom nie je vylúčené, že znižovanie produkcie by OPEC mohol uplatňovať väčšinu z budúceho roka.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v decembri vzrástla do 19.04 h SELČ o 60 centov na 58,92 USD (53,42 eura) za barel. Cena americkej ľahkej ropy WTI s novembrovým kontraktom dosiahla 53,39 USD/barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to predstavuje rast o 80 centov.

(1 EUR = 1,1030 USD)Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V troch múzeách Košického kraja pribudnú expozície s interaktivitou
<< predchádzajúci článok
Vodiči sa počas najbližších dní musia pripraviť na dopravné obmedzenia

Ceny ropy vzrástli, cena Brentu sa posunula k hranici 59 USD za barel - diskusné fórum čitateľov