18. apríla 2021

Černák strelil tretí gól v sezóne, k víťazstvu Tampy nad Panthers to však nestačilo (video)

Slovenský obranca Erik Černák si v sobotňajšom dueli zámorskej hokejovej NHL s

panthers_lightning_hockey_12329 e884f54b0d0b4566a6105b40e86b8d3c 676x451 18.4.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský obranca Erik Černák si v sobotňajšom dueli zámorskej hokejovej NHL s Floridou Panthers pripísal tretí presný zásah v aktuálnom ročníku 2020/2021.

Dvadsaťtriročný Košičan v závere druhej tretiny duelu znížil na priebežných 2:4, jeho zamestnávateľ Tampa Bay Lightning napokon prehral na domácom ľade 3:5.

Na strelu mal dosť miesta aj času

Černák v 40. min vyťažil zo spolupráce Blakea Colemana s Victorom Hedmanom, keď strelou zápästím z ľavého kruhu prekonal gólmana hostí Sergeja Bobrovského.

"Mal som dostatok času i miesta, aby som si pripravil strelu," okomentoval pre nhl.com zásah, ktorý pre Tampu vykresal nádej do tretej tretiny.

Lepšia hra, ale horší výsledok

"Blesky" však nenadviazali na duel spred dvoch dní, keď "panterov" doma prekonali 3:2 po predĺžení.

"Hrali sme lepšie ako v poslednom dueli s Floridou, akurát výsledok bol iný. Hostia od začiatku hrali dobre, no dostali sme nešťastný prvý gól," pripomenul Černák moment z 9. min, na ktorom mal podiel viny. "Odrazilo sa to do bránky od mojej ruky," priznal slovenský bek.

Tampa na tretej priečke

Tampe patrí v tabuľke Centrálnej divízie postupová 3. priečka. Florida sa víťazstvom posunula v rámci tej istej divízie na 2. miesto o bod pred Tampu.

Černák si napriek prehre myslí, že Tampa by nemala poľaviť v nastúpenom trende a naďalej hrať to, na čo je zvyknutá.

"Myslím si, že nemôžeme meniť štýl našej hry a všetko, čo na ľade robíme. V obrannom pásme sme si počínali dobre a musíme v tom pokračovať," zakončil Černák.

Zdroj: Webnoviny.sk - Černák strelil tretí gól v sezóne, k víťazstvu Tampy nad Panthers to však nestačilo (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Spartak triumfoval na Tehelnom poli, podľa trénera Gašparíka je Trnava lepšia ako Slovan (video)
Premiéra Mokošovej v tejto sezóne, na ME v Bazileji bude obhajovať bronz na bradlách