24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

06. mája 2007

Česi vybojovali potrebný bod

Českí hokejoví reprezentanti prehrali vo svojom poslednom vystúpení v kvalifikačnej F-skupine na 71. majstrovstvách sveta v nedeľu v Moskve s Kanadou 3:4 po predĺžení. Vybojovali však potrebný bod, ...

MOSKVA 6. mája (WEBNOVINY) - Českí hokejoví reprezentanti prehrali vo svojom poslednom vystúpení v kvalifikačnej F-skupine na 71. majstrovstvách sveta v nedeľu v Moskve s Kanadou 3:4 po predĺžení. Vybojovali však potrebný bod, ktorým si definitívne zabezpečili účasť vo štvrťfinále, kde sa stretnú s víťazom duelu dvoch zatiaľ neporazených celkov - Ruska a Švédska. Zverenci trénera Aloisa Hadamczika dokázali využiť tri presilové hry a aj vďaka tomu po celých 60 minút ani raz neprehrávali. Ich protivník však dokázal vyrovnať a v závere mal aj viacero príležitostí na rozhodnutie už v riadnom hracom čase, najmä po vylúčení Rostislava Kleslu dve minúty pred koncom. Česi sa však náporu ubránili a mohli sa radovať z vytúženého postupu. Uvoľnenie napätia na českej striedačke dokumentovalo striedanie na brankárskom poste Romana Čechmánka Marekom Pincom na začiatku predĺženia. Pinc si však svoju premiéru na svetovom šampionáte dlho neužil, keďže už v 23. sekunde predĺženia ho prekonala presná strela Erica

F-skupina (Mytišči):
Česko - Kanada 3:4 po predĺž. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Góly: 14. Židlický (Výborný, J. Hlinka), 33. Plekanec (Výborný), 47. Plekanec (P. Sýkora, Olesz) - 23. McClement, 44. E. Staal (Phaneuf, Cammalleri), 51. Doan (Lombardi), 61. E. Staal (C. Murphy, Brewer)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov (Rus.) - Fonselius (Fín.), Gemeinhardt (Nem.), 6500 divákov
Česko: Čechmánek (od 61. Pinc) - Židlický, Čáslava, Z. Michálek, Klesla, Hamr, M. Barinka, Šmíd - Výborný, Plekanec, Olesz - Irgl, Čajánek, Hubáček - Bednář, Marek, Tenkrát - J. Hlinka, Balaštík, Rolinek - P. Sýkora
Kanada: Roloson - Commodore, Brewer, Jackman, C. Murphy, Schultz, Phaneuf, Hamhuis, Webber - Armstrong, Toews, J. Staal - Doan, Lombardi, R. Nash - Mayers, McClement, Chimera - Justin Williams, E. Staal, Cammalleri

6. Bielorusko 4 0 0 0 4 9:23 0

*Poznámka: Za názvom krajiny nasleduje počet zápasov, víťazstvá, víťazstvá po predĺžení, prehry po predĺžení, prehry, skóre, body. Mužstvá nad čiarou si zabezpečili postup do štvrťfinále.