24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

06. mája 2007

Švédi aj po severskom derby bez straty

Švédski hokejisti zostávajú na majstrovstvách sveta v Rusku naďalej s čistým štítom. V druhom nedeľňajšom súboji kvalifikačnej E-skupiny si Švédi v severskom derby poradili s Fínmi 1:0. O jediný ...

MOSKVA 6. mája (WEBNOVINY) - Švédski hokejisti zostávajú na majstrovstvách sveta v Rusku naďalej s čistým štítom. V druhom nedeľňajšom súboji kvalifikačnej E-skupiny si Švédi v severskom derby poradili s Fínmi 1:0. O jediný presný zásah duelu hraného v aréne Chodynka sa postaral v 16. min obranca Johan Akerman. Obhajcovia titulu sa ubránili tlaku Fínov v tretej tretine, keď zverenci Erkku Westerlunda prestrieľali svojho súpera 18:7. Brankár Johan Backlund si napriek tomu udržal čisté konto, po dueli so Švajčiarmi už druhé na šampionáte.

Švédi sa s osemfinálovou časťou MS 2007 rozlúčia v pondelok, keď sa od 18.15 h SELČ stretnú v súboji o 1. miesto v skupine a tým aj najlepšiu východiskovú pozíciu do štvrťfinále s Rusmi. Fíni už v E-skupine dohrali a skončili v nej na 3. mieste.

E-skupina (Chodynka):
Švédsko - Fínsko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 16. Akerman (Warg, D. Tärnström)
Vylúčení: 9:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Reiber (Kan.) - Dediulia (Biel.), Losier (Kan.), 7200 divákov
zostavy:
Švédsko: Backlund - K. Jönsson, Stralman, D. Tärnström, Akerman, Hallberg, Enström, Sandström, M. Johansson - Thörnberg, J. Jönsson, Martensson - Hedström, Wallin, Warg - Bremberg, Davidsson, Hörnqvist - Emvall, Bäckström, Steen.
Fínsko: Lehtonen - Kukkonen, Nummenlin, Saravo, Laamanen, Aki-Petteri Berg, Söderholm - Peltonen, Viuhkola, Lehtinen - Kallio, M. Koivu, T. Ruutu - Pärssinen, N. Kapanen, Hentunen - J. Ruutu, Pyörälä, Miettinen - Bergenheim, Kontiola

6. Dánsko 4 0 0 0 4 6:24 0

*Poznámka: Za názvom krajiny nasleduje počet zápasov, víťazstvá, víťazstvá po predĺžení, prehry po predĺžení, prehry, skóre, body.