Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. októbra 2021

Českí horolezci strávili noc vo Vysokých Tatrách, zasahovať museli horskí aj leteckí záchranári (foto)Dvaja českí horolezci strávili noc na Dračom štíte vo Vysokých Tatrách. Počas nedeľného výstupu južnou stenou na štít si totiž žena poranila nohu. Spolu s ďalším horolezcom sa jej síce podarilo ...Zdieľať
zranenie 676x361 25.10.2021 (Webnoviny.sk) - Dvaja českí horolezci strávili noc na Dračom štíte vo Vysokých Tatrách. Počas nedeľného výstupu južnou stenou na štít si totiž žena poranila nohu. Spolu s ďalším horolezcom sa jej síce podarilo vyliezť na vrchol, ale za tmy už odtiaľ neboli schopní ďalej pokračovať.


O pomoc požiadali Horskú záchrannú službu v nočných hodinách. Keďže mali dostatočné vybavenie na prečkanie noci v teréne, po zvážení rizík a dohovore so záchranármi ostali bivakovať na štíte.

Ako ďalej informovali na svojej internetovej stránke horskí záchranári, v ranných hodinách požiadali o súčinnosť aj leteckých záchranárov. Oboch horolezcov záchranári postupne evakuovali priamo z terénu na Popradské pleso a následne vrtuľníkom do Starého Smokovca. Ženu letecky transportovali do nemocnice na ďalšie ošetrenie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Českí horolezci strávili noc vo Vysokých Tatrách, zasahovať museli horskí aj leteckí záchranári (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nová architektonická súťaž na wellness hotel v Zuberci
<< predchádzajúci článok
Na Slovensku od pondelka pribudli čierne aj bordové okresy, ubudlo oranžových a červených je 27

Českí horolezci strávili noc vo Vysokých Tatrách, zasahovať museli horskí aj leteckí záchranári (foto) - diskusné fórum čitateľov