Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. januára 2022

Českí poslanci na schôdzi ani po 22 hodinách nehlasovali o dôvere vláde, Fialov kabinet by ju mal získaťVláda českého premiéra Petra Fialu v stredu požiadala Poslaneckú snemovňu o vyslovenie dôvery. Rokovanie sa však natiahlo až do rána, keďže opozícia rečnila 22 hodín. Poslanci napokon rokovanie prerušili ...Zdieľať
czech_republic_politics_44243 a71e50357d0449aa9eb54a7158473a9a 676x451 13.1.2022 (Webnoviny.sk) - Vláda českého premiéra Petra Fialu v stredu požiadala Poslaneckú snemovňu o vyslovenie dôvery. Rokovanie sa však natiahlo až do rána, keďže opozícia rečnila 22 hodín. Poslanci napokon rokovanie prerušili pre naplánovanú mimoriadnu schôdzu o financovaní hnutia STAN.


K vysloveniu dôvery vláde sa vrátia o 18:00. Informujú o tom portály Novinky.cz a TN.cz, podľa ktorého je to najdlhšie rokovanie o vyslovenie dôvery vláde v histórii českej Poslaneckej snemovne.

Očakáva sa, že Fialov kabinet dôveru získa, keďže vládne strany ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Piráti majú v dolnej komore českého parlamentu nadpolovičnú väčšinu 108 poslancov. Niektorí koaliční zákonodarcovia sa na rokovaní nezúčastňujú zo zdravotných dôvodov, no podobne je na tom aj opozícia. Na získanie dôvery stačí vláde nadpolovičná väčšina prítomných poslancov.

Opoziční politici počas rokovania Fialovu vládu ostro kritizovali. Niekoľkokrát vystúpili napríklad bývalý premiér Andrej Babiš z hnutia ANO, ktorého 1,5-polhodinový prejav patril medzi najdlhšie, či líder SPD Tomio Okamura.Zdroj: Webnoviny.sk - Českí poslanci na schôdzi ani po 22 hodinách nehlasovali o dôvere vláde, Fialov kabinet by ju mal získať © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Klus: Slovensko bude so Švédskom zdieľať skúsenosti v boji proti dezinformáciám
<< predchádzajúci článok
Okresu Michalovce stále hrozia povodne, výstraha meteorológov platí aj naďalej