Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. januára 2022

Klus: Slovensko bude so Švédskom zdieľať skúsenosti v boji proti dezinformáciámŠvédsko bude so Slovenskom zdieľať svoje skúsenosti v boji proti falošným správam. Po stretnutí so švédskou veľvyslankyňou Annikou Markovic to vo svojom profile na sociálnej sieti skonštatoval Martin Klus ...Zdieľať
klus 676x508 13.1.2022 (Webnoviny.sk) - Švédsko bude so Slovenskom zdieľať svoje skúsenosti v boji proti falošným správam. Po stretnutí so švédskou veľvyslankyňou Annikou Markovic to vo svojom profile na sociálnej sieti skonštatoval Martin Klus (SaS), štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).


Švédsko len minulý týždeň otvorilo novú vládnu Agentúru boja pre psychologickú obranu. Hlavným dôvodom bol zvyšujúci sa podiel dezinformačných a manipulatívnych spravodajských útokov, ktoré smerovali zo zahraničia a neboli len z vojenského prostredia.

„Švédsko sa chce pred takýmito útokmi, ktoré sú nepochybne súčasťou hybridnej vojny vedenej proti Európskej únii, účinne brániť, a to aj v súvislosti s blížiacimi sa všeobecnými voľbami,“ ozrejmil Klus. Doplnil, že podobná agentúra len nedávno vznikla aj vo Francúzsku.

Štátneho tajomníka teší, že švédska veľvyslankyňa pre Slovensko, ktorá sídli vo Viedni, poskytla Slovensku zdieľanie informácií a skúseností v oblasti boja s dezinformáciami a sprostredkovala aj nové kontakty.

Markovic sa zaujímala aj o regionálne platformy ako Vyšehradská štvorka (V4) a Slavkovský formát (S3), ktorým bude Slovensko čoskoro predsedať. „Švédsko od januára 2023 prevezme predsedníctvo v Rade EÚ, a tak sme spoločne hľadali možnosti vzájomnej podpory a koordinácie,“ uzavrel Klus.


Zdroj: Webnoviny.sk - Klus: Slovensko bude so Švédskom zdieľať skúsenosti v boji proti dezinformáciám © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kolíková je pripravená riešiť akýkoľvek Haščákov návrh štandardným postupom, nevie o doručení žiadosti
<< predchádzajúci článok
Českí poslanci na schôdzi ani po 22 hodinách nehlasovali o dôvere vláde, Fialov kabinet by ju mal získať

Klus: Slovensko bude so Švédskom zdieľať skúsenosti v boji proti dezinformáciám - diskusné fórum čitateľov