24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

01. mája 2007

Česko do osemfinále so šiestimi bodmi

Do osemfinálovej F-skupiny na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Rusku, v ktorej budú hrať aj slovenskí reprezentanti, Kanaďania a buď Nemci, alebo Nóri (všetko z C-skupiny), postúpili z prvého miesta ...

MOSKVA 1. mája (WEBNOVINY) - Do osemfinálovej F-skupiny na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Rusku, v ktorej budú hrať aj slovenskí reprezentanti, Kanaďania a buď Nemci, alebo Nóri (všetko z C-skupiny), postúpili z prvého miesta v základnej B-skupine Česi pred Američanmi a Bieloruskom.

Zverenci Aloisa Hadamczika v utorňajšom večernom zápase v moskovskej aréne Mytišči odplatili výberu USA prehru 1:3 z osemfinálovej fázy predchádzajúcich MS, keď v dramatickom a nekompromisnom súboji síce znova inkasovali tri góly, ale tento raz zvíťazili 4:3 (1:0, 1:1, 2:2). Vicemajstri sveta dovolili zámorskému tímu vyrovnať z 3:1 na 3:3, v predposlednej minúte však dal výsledku konečnú podobu Jarolav Bednář zo Slavie Praha.

B-skupina (Mytišči):
Česko - USA 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Góly: 17. Čáslava (Výborný, J. Hlinka), 35. Irgl (Olesz, Plekanec), 48. Tenkrát (Marek), 59. Bednář (Marek) - 25. Suter (Stempniak, Kessel), 54. Larose (Ballard), 56. Hutchinson (Sutter, Kessel)
Vylúčení: 10:8 na 2 min, navyše: Šmíd - Stempniak zhodne 5 min + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Bulanov (Rus.) - Fonselius (Fín.), Karlberg (Švéd.), 6100 divákov
Česko: Čechmánek - Židlický, Čáslava, Z. Michálek, M. Barinka, Hamr, Šmíd, Platil - P. Sýkora, Výborný, J. Hlinka - Irgl, Plekanec, Olesz - Bednář, Marek, Tenkrát - Balaštík, Novotný, Hubáček
USA: Grahame - Pothier, Ballard, Greene, R. Suter, E. Johnson, Alberts, Hutchinson, J. Johnson - Clark, P. Šťastný, Cole - Backes, Stempniak, Arnason - Bochenski, Hall, Kessel - Petersen, LaRose, Davis

Konečná tabuľka B-skupiny:
1. Česko 3 3 0 0 0 18:6 9
2. USA 3 2 0 0 1 14:7 6
3. Bielorusko 3 1 0 0 2 8:15 3
-----------------------------------------
4. Rakúsko 3 0 0 0 3 5:17 0

Česko, USA a Bielorusko postúpili do osemfinálovej F-skupiny (budú v nej hrať aj Slovensko, Kanada a Nemecko alebo Nórsko), Rakúsko bude hrať v G-skupine o záchranu
Poznámka: Za názvom krajiny nasleduje počet zápasov, víťazstvá, víťazstvá po predĺžení, prehry po predĺžení, prehry, skóre, body.