24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

01. mája 2007

Rusko ubránilo víťazstvo nad Fínskom

Zo základnej D-skupiny na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Rusku postúpili do osemfinálovej E-skupiny s plným bodovým ziskom domáci reprezentanti, ktorí v utorňajšom večernom zápase v aréne ...

MOSKVA 1. mája (WEBNOVINY) - Zo základnej D-skupiny na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Rusku postúpili do osemfinálovej E-skupiny s plným bodovým ziskom domáci reprezentanti, ktorí v utorňajšom večernom zápase v aréne Chodynka na záver celého programu zdolali Fínsko 5:4 (2:1, 2:0, 1:3). Spolu so "zbornou" a "suomi" idú ďalej aj Dáni. Severani už popoludní nečakane poslali do boja o záchranu Ukrajinu. Pred stredajšími poslednými duelmi v A-skupine je jasné, že Rusko, Fínsko a Dánsko sa v ďalšej časti MS určite stretnú so Švédskom a Švajčiarskom. Šesticu dotvoria Lotyšsko alebo Taliansko.

Rusko ako hostiteľ a zároveň celkový víťaz základnej časti Euro Hockey Tour potvrdilo tohtoročnú prevahu nad Fínskom, ale v utorok sa opäť ukázalo, že bronzoví z ostatného šampionátu dokážu favorita potrápiť. Vyšším ako jednogólovým rozdielom mu podľahli len na turnaji o Pohár prvého kanála (0:3). Najtesnejšie v riadnej hracej dobe či až po predĺžení to bolo na Švédskych hokejových hrách (3:4 p. p.), Karjala Cupe (2:3) a Česká poisťovňa Cupe (3:4).

D-skupina (Chodynka):
Fínsko - Rusko 4:5 (1:2, 0:2, 3:1)
Góly: 14. Ruutu (Kapanen, Mäntylä) 44. Hentunen (Kapanen), 49. Lehtinen (Peltonen), 55. Nummeli (Ruutu) - 7. Kulemin (Jemelin, Neprjajev), 18. Zaripov (Zinovjev, Morozov), 24. Gončar (Markov, Kovalčuk), 27. Morozov (Zinovjej, Zaripov), 53. Ščastlivy (Grebeškov)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Proškin 10 min (nešportové správanie) - Berg 10 min (nešportové správanie), Ruutu 5 min (faul lakťom), presilovky: 3:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pellerin (Kan.) - Feola (USA), Losier (Kan.), 12 000 divákov
Fínsko: Norrena - Nummelin, Kukkonen, Mäntylä, Saravo, Berg, Söderholm - Lehtinen, Koivu, Peltonen, - Ruutu, Kontiola, Mietinen - Hentunen, Kapanen, Pärssinen - Bergenheim, Pyöräla, Viukhola
Rusko: Košečkin - Nikulin, Proškin, Grebeškov, Aťušov, Markov, Gončar, Jemelyn, Kondratiev - Zaripov, Zinovjev, Morozov - Charitonov, Ščastlivy, Radulov - Kovaľčuk, Malikn, Frolov - Ovečkin, Neprjajev, Kulemin

Konečná tabuľka D-skupiny:
1. Rusko 3 3 0 0 0 22:6 9
2. Fínsko 3 2 0 0 1 15:7 6
3. Dánsko 3 1 0 0 2 7:18 3
----------------------------------------
4. Ukrajina 3 0 0 0 3 4:17 0

Rusko, Fínsko a Dánsko postúpili do osemfinálovej E-skupiny (budú hrať so Švédskom, Švajčiarskom a Lotyšskom alebo Talianskom), Ukrajina bude hrať v G-skupine o záchranu.
Poznámka: Za názvom krajiny nasleduje počet zápasov, víťazstvá, víťazstvá po predĺžení, prehry po predĺžení, prehry, skóre, body.