Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. júla 2022

Česko prebralo štafetu a bude predsedať Európskej únii, premiér Fiala predstavil hlavné priorityČeská republika sa v piatok ujala predsedníctva Európskej únie. Predsedníctvo vláda s členmi Európskej komisie a jej predsedníčkouZdieľať
czech_republic_eu_presidency_97975 9f6fce3878dd40b28d8814458445046c 676x451 1.7.2022 (Webnoviny.sk) - Česká republika sa v piatok ujala predsedníctva Európskej únie. Predsedníctvo vláda s členmi Európskej komisie a jej predsedníčkou Ursulou von der Leyenovou vo východočeskej Litomyšli, kde sa zišli popoludní. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz


Kabinet premiéra Petra Fialu si zvolil päticu priorít, ktorým sa chce počas šesťmesačného predsedníctva venovať. Zamerať sa chce na zvládnutie utečeneckej krízy a povojnovú obnovu Ukrajiny, energetickú bezpečnosť, posilnenie európskych obranných kapacít a bezpečnosť kybernetického priestoru.

„Všetkých päť bodov je dôležitých. Chcel by som, aby Európska únia v týchto kľúčových veciach naďalej dokázala postupovať jednotne,“ povedal Fiala. Česká vláda chce tiež klásť dôraz aj na riešenie rusko-ukrajinského konfliktu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Česko prebralo štafetu a bude predsedať Európskej únii, premiér Fiala predstavil hlavné priority © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko a Bielorusko sú si bližšie ako nikdy predtým, podľa Putina za to vďačia tlakom zo Západu
<< predchádzajúci článok
Pripravte sa, toto leto bude VEEV a úplne bez dymu!