Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

08. novembra 2019

Cesta Tótha za obhajobou olympijského zlata odštartuje v DudinciachNa archívnej snímke slovenský chodec Matej Tóth.Zdieľať
Na archívnej snímke slovenský chodec Matej Tóth. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 8. novembra (TASR) - Slovenský chodec Matej Tóth začal mesiac po neúspešných majstrovstvách sveta v Dauhe prípravu na novú sezónu. Jej vrcholom bude pokus o obhajobu olympijského zlata na 50 km.


Päťdesiatka sa podľa rozhodnutia Medzinárodného olympijského výboru (MOV) nebude konať v dejisku hier v Tokiu, ale oveľa severnejšie v Sappore. "Teším sa na vhodnejšie klimatické podmienky a väčší pokoj v porovnaní s olympijskou dedinou v Tokiu," povedal v rozhovore pre oficiálnu stránku Slovenského atletického zväzu Tóth, ktorý zároveň upozornil, že nemusí byť hlavným kandidátom na zlato. "Japonci v tomto roku potvrdzujú, že na OH v domácom prostredí budú pripravení fantasticky. Práve ich vnímam ako najväčších favoritov. Kawanov výkon 3:36:45 je tretí najlepší z aktuálnej generácie chodcov na 50 km," upozornil.

Prvý dôležitý moment sezóny bude naháňanie limitu. Tóth sa pokúsi splniť kvalifikačné podmienky na účasť v Tokiu v marci v Dudinciach. "Bude to doma, potenciálne v dobrom počasí a s dostatočným časovým predstihom pred OH. Ak budem zdravý, lepšia alternatíva na splnenie limitu neexistuje," doplnil 36-ročný chodec.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EL: Po zápase Lazia so Celticom vypukli výtržnosti, zatkli 12 Rimanov
<< predchádzajúci článok
Súd zatiaľ odmietol zverejniť Ronaldovu dohodu s Mayorgaovou

Cesta Tótha za obhajobou olympijského zlata odštartuje v Dudinciach - diskusné fórum čitateľov