Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. septembra 2021

Cestovanie do Kanady sa pre plne zaočkovaných uľahčí, nemusia podstúpiť karanténu ani testovanieKanada od utorka 7. septembra povoľuje vstup na svoje územie plne zaočkovaným osobám bez toho, aby museli podstúpiť karanténu alebo povinné testovanie po prílete.Zdieľať
gettyimages 1129005214 676x451 9.9.2021 (Webnoviny.sk) - Kanada od utorka 7. septembra povoľuje vstup na svoje územie plne zaočkovaným osobám bez toho, aby museli podstúpiť karanténu alebo povinné testovanie po prílete. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.


Novinka platí len pre tých, ktorí boli plne zaočkovaní vakcínou od spoločností Pfizer-BioNTech, Moderna, Astra Zeneca a Janssen minimálne 14 dní pred vstupom do krajiny. Potvrdenie o zaočkovaní musí byť v anglickom alebo francúzskom jazyku a vopred musí byť nahrané do aplikácie ArriveCAN.

Vstup do Kanady je umožnený aj tým, ktorí sa preukážu negatívnym výsledkom PCR testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Antigénové testy nie sú akceptované. Pre nezaočkovaných naďalej ostáva v platnosti nastúpenie do 14-dňového karanténneho programu. Cestujúci sa po prílete do Kanady musia navyše na výzvu kanadských úradníkov podrobiť testu na ochorenie COVID-19.


Zdroj: Webnoviny.sk - Cestovanie do Kanady sa pre plne zaočkovaných uľahčí, nemusia podstúpiť karanténu ani testovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší súd sprísnil tresty obžalovaným v kauze Devín Banka, bývalý riaditeľ Kanis dostal tri roky
<< predchádzajúci článok
Čaputová si pripomenula prijatie Židovského kódexu, Slovákov vyzvala k ucteniu si obetí holokaustu (video)

Cestovanie do Kanady sa pre plne zaočkovaných uľahčí, nemusia podstúpiť karanténu ani testovanie - diskusné fórum čitateľov