Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. apríla 2013

Cesty v Bratislave opravia za milión eurBratislavský samosprávny kraj v piatok vyčlenil jeden milión eur z rozpočtu ako dotáciu na opravu zničených ciest v Bratislave. Kraj však nerozhodol o konkrétnych cestách, na ktorých ...Zdieľať
vytlkcesta BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) – Bratislavský samosprávny kraj v piatok vyčlenil jeden milión eur z rozpočtu ako dotáciu na opravu zničených ciest v Bratislave.


Kraj však nerozhodol o konkrétnych cestách, na ktorých opravu Bratislave prispeje. Podľa bratislavského primátora Milana Ftáčnika bez tohto rozhodnutia mesto peniaze z dotácie čerpať nemôže.

O konkrétnych úsekoch bratislavských ciest by mohli krajskí poslanci podľa Ftáčnika rozhodnúť na mimoriadnom zastupiteľstve. Najbližšie zasadnutie zastupiteľstva bratislavského kraja je totiž naplánované až v júni, a to je podľa Ftáčnika neskoro.

Bratislavská župa vyčlenila peniaze pre Bratislavu v rámci zmeny rozpočtu, dotácia na opravu bratislavských ciest pôjde z bežných výdavkov. Zmenu rozpočtu schválili bratislavskí krajskí poslanci.

Bratislava požiadala o dotáciu na opravu zničenej cesty na Račianskej ulici, žiadali o presun peňazí z kapitálových výdavkov.

Žiadosť však kraj bratislavskému magistrátu vrátil, upozorňoval na to, že peniaze budú presúvať z bežných výdavkov. Kraj si však myslí, že žiadosť by nemala byť len na Račiansku ulicu, ale môže byť aj na iné úseky ciest.

„Držíme sa však toho, že to musia byť prejazdné úseky ciest II. a III. triedy,“ dodal Ftáčnik. Podľa krajskej poslankyne a členky dotačnej komisie Moniky Flašíkovej-Beňovej dotačná komisia nevylúčila, že by alokované peniaze išli na opravu cesty na Račianskej, o tom ako bude dotácia využitá by mal rozhodnúť magistrát.

Úseky ciest, ktoré by chcelo mesto opraviť z dotácie, však potom ešte schváli krajské zastupiteľstvo.

Hlavné mesto na opravu svojich ciest vyčlenilo peniaze aj vo svojom v rozpočte. V polovici marca bratislavskí mestskí poslanci rozhodli o presunutí jedného milióna eur v rozpočte. Bratislave prispeje aj vláda, na opravu kritického stavu bratislavských ciest mestu pridelila 1,3 milióna eur.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci nemajú na vysnívané bývanie, dovolí si ho len pätina
<< predchádzajúci článok
V Bratislave budú premávať historické električky a autobusy

Cesty v Bratislave opravia za milión eur - diskusné fórum čitateľov