Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. apríla 2013

V Bratislave budú premávať historické električky a autobusyDopravný podnik Bratislava počas víkendového podujatia Bratislava pre všetkých posilní dopravu do lokalít, o ktoré je najväčší záujem, teda k Zoologickej záhrade, na Partizánsku lúku či k ...Zdieľať
historicka elektricka BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) - Dopravný podnik Bratislava počas víkendového podujatia Bratislava pre všetkých posilní dopravu do lokalít, o ktoré je najväčší záujem, teda k Zoologickej záhrade, na Partizánsku lúku či k zrúcanine hradu Devín.


Obyvateľov i návštevníkov mesta cez víkend tiež povozia historické autobusy, trolejbusy i električky. Dopravný podnik Bratislava o tom informuje na svoje oficiálnej internetovej stránke.

Posilnená bude cez víkend doprava do Devína, linky č. 28 a 29 budú od Novej budovy SND (resp. od Mosta SNP) v čase od 10:00 do 20:00 premávať v 15-minútových intervaloch, krátke autobusy vymenia za kĺbové.

K Zoologickej záhrade budú jazdiť posilnené linky č. 31 a 39 cez víkend od 09:00 do 19:00 v intervaloch päť až sedem minút. Z centra k Zoo sa budú môcť návštevníci priviezť autobusmi č. 30 a 37, ktoré budú premávať každých osem až dvanásť minút.

Linku č. 32 z Dlhých dielov a Hlavnej stanice dopravný podnik tiež posilní, premávať bude každých 15 minút. Na Partizánsku lúku a Železnú studničku bude premávať každých 20 minút kĺbový autobus č. 43. Vybrané spoje tejto linky budú v sobotu končiť až na Kačíne. Na Partizánsku lúku či do Lesoparku odporúča bratislavský dopravca využiť aj trolejbusy č. 212 a 211.

Ulicami Bratislavy budú cez víkend bezplatne premávať historické električky, autobusy a trolejbusy. V sobotu i v nedeľu sa môžu cestujúci historickými linkami previezť približne od 10:00 do 18:00. Historické električky cestujúcich povozia po trase Nám. Ľudovíta Štúra - Šafárikovo nám. - Štúrova - Nám. SNP - Obchodná - Radlinského - Vazovova - Krížna - Špitálska - Jesenského - Nám. Ľudovíta Štúra. Cestujúcich povozia električky Ganz 104, DPMB č. 31, č. 38 a ČKD Tatra T2 č. 215, od Slovenského národného divadla budú odchádzať v 15-minútových intervaloch. Trolejbusy Škoda 9 Tr53 a 152 budú jazdiť po trase Autobusová stanica - Ulica 29. augusta - Kollárovo námestie - Hodžovo námestie - Palisády - Červený kríž - Búdková a späť. Historické autobusy cestujúcich prevezú po trase Hviezdoslavovo nám. - Rázusovo nábrežie - Nábr. arm. gen. L. Svobodu - Mlynská dolina - Patrónka - Vojenská nemocnica - Cesta mládeže - Železná studnička a späť. Trolejbusy i autobusy budú premávať každých 30

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cesty v Bratislave opravia za milión eur
<< predchádzajúci článok
O nedoplatkoch za teplo rozhodnú jesenné teploty

V Bratislave budú premávať historické električky a autobusy - diskusné fórum čitateľov