Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. novembra 2023

Cesty Žilinského kraja majú v tomto roku najviac smrteľných obetí na SlovenskuNa cestách Žilinského kraja vyhaslo v tomto roku už 39 ľudských životov, čo je najviac v rebríčku všetkých ôsmich krajov na Slovensku. Ako vyplýva z aktuálnych štatistík dopravnej polície, v porovnaní s ...Zdieľať
nehoda 1 1 676x451 30.11.2023 (SITA.sk) - Na cestách Žilinského kraja vyhaslo v tomto roku už 39 ľudských životov, čo je najviac v rebríčku všetkých ôsmich krajov na Slovensku. Ako vyplýva z aktuálnych štatistík dopravnej polície, v porovnaní s vlaňajškom je to o pätnásť obetí viac.


Tohtoročná nehodovosť na cestách Žilinského kraja je pritom nižšia ako v roku 2022. Polícia doteraz zaznamenala 1 572 dopravných nehôd, čo je o 93 nehôd menej ako v porovnateľnom období minulého roka.

Spomedzi 39 tohtoročných obetí dopravných nehôd sú piati motocyklisti, štyria cyklisti a ôsmi chodci, ťažké zranenia doteraz utrpelo 129 ľudí.

Polícia na Slovensku zaznamenala od 1. januára do 26. novembra spolu 10 475 dopravných nehôd, pri ktorých 234 ľudí zomrelo a ďalších 781 sa ťažko zranilo. Najmenej tragické sú zatiaľ cesty Trenčianskeho kraja, kde vyhaslo 16 ľudských životov.Zdroj: SITA.sk - Cesty Žilinského kraja majú v tomto roku najviac smrteľných obetí na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Donald Tusk je vetrom zmien a najvplyvnejším človekom v Európe, medzi ľudí činu patrí Šefčovič aj Leyenová
<< predchádzajúci článok
Automaty na syntetické drogy zmizli z obchodných centier, podľa školského referenta je čas na problémy upozorňovať