Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. júla 2021

Chemickými závodmi v Nemecku otriasol výbuch, na mieste zasahujú hasiči (video)Explózia v priemyselnom parku, v ktorom sa nachádzajú chemické závody, otriasla v utorok nemeckým mestom Leverkusen, pričom na oblohu sa vzniesol veľký čierny oblak. Nemecký Spolkový úrad pre ...Zdieľať
germany_fire_34460 70b9b99822404fc38279d63baaa844df 676x456 27.7.2021 (Webnoviny.sk) - Explózia v priemyselnom parku, v ktorom sa nachádzajú chemické závody, otriasla v utorok nemeckým mestom Leverkusen, pričom na oblohu sa vzniesol veľký čierny oblak.


Nemecký Spolkový úrad pre civilnú ochranu a pomoc pri katastrofách klasifikoval výbuch ako „najvyšší stupeň ohrozenia“ a vyzval obyvateľov, aby nevychádzali von a zatvorili okná a dvere. Informovala o tom nemecká tlačová agentúra DPA.

Nejasná príčina


Prevádzkovatelia priemyselného parku Chempark v Leverkusene, približne 20 kilometrov severne od Kolína nad Rýnom, uviedli, že príčina explózie nie je jasná.

Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter oznámili, že na miesto vyrazili hasiči a dodávkové vozidlá na detekciu znečistenia.

Uzavreté cesty


Denník Kölner Stadt-Anzeiger uviedol, že výbuch nastal vo štvrti Bürrig v Leverkusene v spaľovni odpadov. Denník konštatoval, že niekoľko neďalekých hlavných ciest uzavrela polícia. Zároveň uviedol, že oblak dymu sa pohybuje na severozápad k mestám Burscheid a Leichlingen.

Mesto Leverkusen je sídlom spoločnosti Bayer, ktorá je jednou z najväčších chemických firiem v Nemecku.
Zdroj: Webnoviny.sk - Chemickými závodmi v Nemecku otriasol výbuch, na mieste zasahujú hasiči (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čepček je šokovaný z toho, že musí v OĽaNO skončiť. Poukázal na praktiky SaS pri vylúčení Matovičova
<< predchádzajúci článok
Jeden z kľúčových svedkov NAKA v medializovaných kauzách podal sťažnosť proti obvineniu

Chemickými závodmi v Nemecku otriasol výbuch, na mieste zasahujú hasiči (video) - diskusné fórum čitateľov