Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. júna 2021

Čierne predpovede sa počas koronakrízy nenaplnili, medziročne zaniklo menej firiemZa prvé tri mesiace tohto roku zaniklo na Slovensku 956 kapitálových spoločností. Je to menej, ako v prvom kvartáli minulého roka, keď sa pandémia na Slovensku ...Zdieľať
gettyimages 1221213487 min 676x451 10.6.2021  - Za prvé tri mesiace tohto roku zaniklo na Slovensku 956 kapitálových spoločností. Je to menej, ako v prvom kvartáli minulého roka, keď sa pandémia na Slovensku ešte iba rozbiehala.


Analýza poradenskej firmy Dun & Bradstreet tak dokazuje, že čierne predpovede o devastačnom dopade koronakrízy na podniky sa úplne nenaplnili. Údaje sú napriek jednému z najťažších rokov, ktorému musela naša spoločnosť čeliť, nad očakávania pozitívne.

Čísla by bez pomoci boli horšie


„Paradoxne bol úvod roka 2021 z pohľadu zániku spoločností stabilnejší, ako minulé roky. V rovnakom období minulého roka zaniklo o 111 firiem viac ako v súčasnosti (1 067), a v prvých troch mesiacoch roka 2019 o 47 viac (1 003),“ uviedla analytička Dun & Bradstreet Petra Štěpánová.

Zároveň dodala, že za aktuálnymi číslami stojí podpora podnikov zo strany vlády. „Je preto možné predpokladať, že ak by vláda financie na pandemickú pomoc nevyčlenila, čísla by boli výrazne horšie,“ podotkla.

Najhorším mesiacom bol február


Zo zaniknutých spoločností bolo 915 spoločností s ručením obmedzeným a 41 akciových spoločností. Najviac spoločností s ručením obmedzeným zaniklo v januári tohto roka, 433, čo je takmer polovica zo všetkých. Najhorší mesiac pre akciové spoločnosti bol február, keď podnikanie ukončilo 16 z celkového počtu zrušených akcioviek.

Dun & Bradstreet je líder v poskytovaní dát a analytických riešení, ktoré umožňujú firmám po celom svete zlepšiť ich rozhodovacie procesy a zvýšiť výkonnosť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Čierne predpovede sa počas koronakrízy nenaplnili, medziročne zaniklo menej firiem © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NAKA zadržala pre závažný podvod deväť osôb, muž vydal zločincom takmer tri milióny eur
<< predchádzajúci článok
Pricemania úspešne prešla reštartom, spustila reklamnú sieť a štartuje expanziu

Čierne predpovede sa počas koronakrízy nenaplnili, medziročne zaniklo menej firiem - diskusné fórum čitateľov