Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. augusta 2022

Čína sa vyhráža Taiwanu použitím vojenskej sily, podľa Pekingu len chráni svoje územie pred separatistickými aktivitamiČína v stredu zopakovala hrozbu, že použije vojenskú silu, aby pod svoju kontrolu dostala Taiwan. Vyjadrila sa tak počas svojho vojenského cvičenia, ktoré zvýšilo napätie medzi oboma stranami na najvyššiu ...Zdieľať
china_taiwan_23112 63bcbe86589946a48dc1307ece459908 676x451 10.8.2022  - Čína v stredu zopakovala hrozbu, že použije vojenskú silu, aby pod svoju kontrolu dostala Taiwan. Vyjadrila sa tak počas svojho vojenského cvičenia, ktoré zvýšilo napätie medzi oboma stranami na najvyššiu úroveň za posledné roky.

Vojenské cvičenia neďaleko TaiwanuČínsky úrad pre otázky Taiwanu svoje vyhlásenie zverejnil takmer týždeň po tom, ako Peking začal vojenské cvičenie, v rámci ktorého odpálil rakety a vstúpil do taiwanských teritoriálnych vôd.

Peking „bude čo najúprimnejšie pracovať a vynaloží všetko úsilie na dosiahnutie mierového zjednotenia," konštatuje sa v čínskom vyhlásení.

Peking sa vyhráža vojenskou silou


„Nevzdáme sa však použitia sily a vyhradzujeme si možnosť prijatia všetkých nevyhnutných opatrení. Je to v záujme ochrany pred vonkajším zasahovaním a všetkými separatistickými aktivitami," dodalo vyhlásenie.

Čína tvrdí, že k vojenským cvičeniam ju podnietila minulotýždňová návšteva šéfky Snemovne reprezentantov Kongresu USA Nancy Pelosiovej na Taiwane. Avšak Taiwan tvrdí, že takéto návštevy sú bežné a Čína to využila len ako zámienku pre svoje hrozby.


Zdroj: Webnoviny.sk - Čína sa vyhráža Taiwanu použitím vojenskej sily, podľa Pekingu len chráni svoje územie pred separatistickými aktivitami © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Spojené štáty kategoricky odmietajú nezávislosť Taiwanu (6. 11. 2007)nasledujúci článok >>
Najvyšší súd bude už čoskoro rozhodovať o „Mrche“, ktorá chcela nechať zlikvidovať svoju matku a otčima
<< predchádzajúci článok
R. Fico: Nie Rusko, ale Ukrajina prerušila dodávky ropy na Slovensko