Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. júla 2009

Čínska ambasáda vraj negatívne prezentuje incident zranenej ženyČínska ambasáda na Slovensku vraj negatívne prezentuje prípad zranenej členky hnutia Falun Gong, ktorú v júni počas návštevy čínskej hlavy štáty Chu Ťin-tchaa zhodili čínski demonštranti zo ...Zdieľať
BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) - Čínska ambasáda na Slovensku vraj negatívne prezentuje prípad zranenej členky hnutia Falun Gong, ktorú v júni počas návštevy čínskej hlavy štáty Chu Ťin-tchaa zhodili čínski demonštranti zo schodov. Novinárom to dnes povedal predseda slovenskej asociácie Falun Gong Marek Tatarko. Agentúra SITA oslovila aj čínsku ambasádu, reakciu zatiaľ nedostala. Členku hnutia Falun Gong zhodili na zem po tom, čo vykríkla, že Falun Gong je dobrý. Podľa aktivistov jej prípad zatiaľ nie je prešetrený. Pri páde si rozbila hlavu.


Negatívna prezentácia je najmä medzi Číňanmi žijúcimi na Slovensku, tvrdil Tatarko. "Čínska ambasáda si dala zavolať predstaviteľov čínskych obchodov a centier a povedala im, že prípad úrazu bol zinscenovaný, že krv bola iba simulácia, že išlo o tchajwanskú separatistku, ktorá sa snažila o protičínske aktivity," upozornil . Nič z toho podľa neho nie je pravda. "Vnímame to ako ďalšie aktivity Číny na našom území, ktoré nie sú v súlade s princípmi demokratickej spoločnosti," dodal.

Čínska ambasáda už skôr odmietla, že by ľudia z veľvyslanectva podnecovali ostatných čínskych občanov, aby aktivistom počas stretnutia prezidentov brali transparenty. Odmietla tiež, že medzi tými, ktorí vítali čínsku hlavu štátu, boli zamestnanci čínskeho veľvyslanectva v SR. Nekomentovala, či tam boli ľudia z čínskych veľvyslanectiev z iných krajín.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mečiar od septembra podpredsedom Európskej demokratickej strany
<< predchádzajúci článok
Turecko si želá účasť Iránu a Ruska na projekte Nabucco

Čínska ambasáda vraj negatívne prezentuje incident zranenej ženy - diskusné fórum čitateľov