Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. februára 2011

Čínski policajti stĺkli slepého aktivistu a jeho ženuPríslušníci čínskej polície v stredu surovo zbili slepého ľudskoprávneho aktivistu Čchena Kuang-čchenga, ako aj jeho ženu. Potrestali ich tak za natočenie ...Zdieľať
cina Ilustračné foto. Foto: SITA/APPEKING 11. februára (WEBNOVINY) - Príslušníci čínskej polície v stredu surovo zbili slepého ľudskoprávneho aktivistu Čchena Kuang-čchenga, ako aj jeho ženu.


Potrestali ich tak za natočenie zhruba hodinového videa, v ktorom sa Čchen sťažuje na predchádzajúce správanie sa polície voči nemu. O trestnej výprave proti aktivistovi a jeho manželke vo východočínskej provincii Šan-tong, kde sú obaja v domácom väzení, informovala v piatok mimovládna organizácia Čínski obrancovia ľudských práv.

Čchen sa roky zaoberá porušeniami ľudských práv zo strany úradov v súvislosti s čínskou politikou jedného dieťaťa, podľa ktorej obyvatelia čínskych miest nemôžu mať viac ako jedno dieťa. Po tom, čo zverejnil rozsiahlu správu o zdravotníckom systéme založenom na nútených sterilizáciách a interrupciách v neskorom štádiu tehotenstva, poslal ho čínsky komunistický režim na štyri roky za mreže, po odslúžení trestu ho aj s jeho manželkou umiestnili do domáceho väzenia.

Ako v piatok informovala organizácia Čínski obrancovia ľudských práv, po stredajšej bitke, pri ktorej Čchen utrpel početné zranenia, mu polícia neumožnila vyhľadať lekársku starostlivosť.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Orbánov Fidesz stráca na popularite
<< predchádzajúci článok
Inflácia na Slovensku sa v januári zrýchlila na 3%

Čínski policajti stĺkli slepého aktivistu a jeho ženu - diskusné fórum čitateľov