Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. februára 2011

Orbánov Fidesz stráca na populariteMaďarskej vládnucej strane Fidesz premiéra Viktora Orbána za posledný mesiac klesli preferencie o tri percentuálne body. Strana má tak ...Zdieľať
orban Predseda strany Fidesz Viktor Orbán.Foto: SITA/APBUDAPEŠŤ 11. februára (WEBNOVINY) - Maďarskej vládnucej strane Fidesz premiéra Viktora Orbána za posledný mesiac klesli preferencie o tri percentuálne body.


Strana má tak najnižšie preferencie od minuloročných volieb. Podľa februárového prieskumu agentúry Szonda Ipsos by momentálne Fidesz volilo 31 percent maďarských občanov, opoziční socialisti by získali 12 percent hlasov, čiže rovnako ako v januári. Na treťom mieste by skončil krajne pravicový Jobbik so siedmimi a na štvrtom liberálna strana Politika môže byť iná so štyrmi percentami.

V skupine rozhodnutých voličov má Fidesz 60-, socialisti 20-, Jobbik 12- a liberáli 6-percentnú podporu, uvádza Szonda Ipsos.

Maďarský premiér Viktor Orbán v pondelkovej správe o stave krajiny vyhlásil, že Maďarsko potrebuje novú ústavu, keďže tá súčasná nevystihuje maďarský národ. Orbán vo svojom výročnom vystúpení označil súčasnú maďarskú ústavu za "vnútený kompromis" zo strany niekdajšieho Sovietskeho zväzu. K hlasovaniu o novej podobe základného štátneho dokumentu by malo podľa jeho slov dôjsť 25. apríla, teda presne rok po jednoznačnom víťazstve Orbánovej strany Fidesz v maďarských voľbách.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dobrovoľné nemocenské poistenie zaniklo 4 tis. penzistom
<< predchádzajúci článok
Čínski policajti stĺkli slepého aktivistu a jeho ženu

Orbánov Fidesz stráca na popularite - diskusné fórum čitateľov