Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

10. apríla 2021

Čínsky gigant Alibaba dostal miliardovú pokutu, zneužil svoje dominantné postavenie


Tagy: pokuta

Čínski regulátori uložili v sobotu spoločnosti Alibaba Group pokutu 18,3 miliardy jüanov pre taktiku porušujúcu hospodársku súťaž. Čínsky gigant Alibaba Group, ktorý je najväčšou firmou na svete v ...Zdieľať
alibaba 676x446 10.4.2021  - Čínski regulátori uložili v sobotu spoločnosti Alibaba Group pokutu 18,3 miliardy jüanov pre taktiku porušujúcu hospodársku súťaž. Čínsky gigant Alibaba Group, ktorý je najväčšou firmou na svete v oblasti predaja cez internet, bol postihnutý „pre zneužívanie svojho dominantného postavenia" na obmedzenie konkurencie zo strany maloobchodníkov, ktorí využívajú jeho platformy.


Dôvodom pokuty je brzdenie „voľného šírenia" tovarov, uviedol čínsky Štátny úrad pre reguláciu trhu. Úrad dodal, že sankcia sa rovná 4 percentám celkových tržieb firmy Alibaba za rok 2019.

Alibaba úprimne akceptuje pokutu a odhodlane zabezpečí dodržiavanie pravidiel," uviedla spoločnosť vo vyhlásení. Zároveň sľúbila, že „bude pôsobiť v súlade s legislatívou s čo najväčšou pozornosťou".


Zdroj: Webnoviny.sk - Čínsky gigant Alibaba dostal miliardovú pokutu, zneužil svoje dominantné postavenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: pokuta
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hasiči zachránili osobu, ktorá uviazla v jaskyni pri Piešťanoch
<< predchádzajúci článok
Zverejnili termín pohrebu princa Filipa, Andrew a Edward navštívili matku Alžbetu II.