Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. apríla 2021

Cirkev si pripomenie obete koronavírusu, katolícke kostoly rozoznejú zvony na desať minútNa pripomienku zosnulých na ochorenie COVID-19 sa v nedeľu 11. apríla na desať minút rozoznejú zvony katolíckych kostolov na Slovensku. Informovala o tom tlačová kanceláriaZdieľať
gettyimages 531396566 676x449 11.4.2021 (Webnoviny.sk) - Na pripomienku zosnulých na ochorenie COVID-19 sa v nedeľu 11. apríla na desať minút rozoznejú zvony katolíckych kostolov na Slovensku. Informovala o tom tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS) na svojej webovej stránke.


Ako ďalej vysvetlila, katolícka cirkev v daný deň slávi Nedeľu Božieho milosrdenstva, ktorá završuje Veľkonočnú oktávu. Biskupi vybrali túto nedeľu, aby prosili o milosrdenstvo pre zosnulých a o pomoc pre pozostalých.

Dohodli sme sa so všetkými otcami biskupmi, že v tento deň zvonením zvonov vo farnostiach jednotlivých diecéz pozveme veriacich k spoločnej modlitbe za všetky obete pandémie. Budeme prosiť za viac než desaťtisíc ľudí, ktorí podľahli ochoreniu COVID-19, ale aj za všetkých, čo zomreli v dôsledku situácie, ktorú pandémia spôsobila, a tiež za ich blízkych a pozostalých,“ priblížil predseda KBS Stanislav Zvolenský.


Zdroj: Webnoviny.sk - Cirkev si pripomenie obete koronavírusu, katolícke kostoly rozoznejú zvony na desať minút © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Priemerný starobný dôchodok na Slovensku je už takmer 500 eur
<< predchádzajúci článok
Na Slovensku napriek pandémii pribudli stovky reštaurácií, vznikali malé prevádzky s donáškou

Cirkev si pripomenie obete koronavírusu, katolícke kostoly rozoznejú zvony na desať minút - diskusné fórum čitateľov