Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. januára 2020

Člen Horskej záchrannej služby prežil tristometrový pád do Kráľovského žľabu v Tatrách


Tagy: horolezec

Horolezec prežil približne 300-metrový pád, poranil si pritom iba nohy. Na mieste zasahoval aj záchranársky vrtuľník. Ako informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej stránke, v poobedňajších ...



Zdieľať
d000679 676x449 19.1.2020  - Horolezec prežil približne 300-metrový pád, poranil si pritom iba nohy. Na mieste zasahoval aj záchranársky vrtuľník. Ako informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej stránke, v poobedňajších hodinách počas zostupu hrebeňom Slavkovského štítu spadol 41-ročný horolezec a príslušník HZS smerom do Kráľovského žľabu.


Po približne 300 metroch sa mu podarilo pád zastaviť, no utrpel pri ňom vážne poranenia dolných končatín. O pomoc požiadal jeho kolega, ktorý sa tam s ním spolu s ďalšou horolezkyňou nachádzal.

Následne zostúpili za ním do žľabu, poskytli mu prvú pomoc a pripravili na letecký transport. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa spoločnosti Air Transport Europe Zuzana Hopjaková, zraneného horolezca následne vrtuľník transportoval v stabilizovanom stave do nemocnice v Poprade.


Zdroj: Webnoviny.sk - Člen Horskej záchrannej služby prežil tristometrový pád do Kráľovského žľabu v Tatrách © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: horolezec
   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Videá úradu vlády propagujú aj kandidátov v parlamentných voľbách, upozorňuje Transparency
<< predchádzajúci článok
Minister Gajdoš si pripomenul tragédiu, 19. január 2006 je čiernym dňom slovenskej histórie

Člen Horskej záchrannej služby prežil tristometrový pád do Kráľovského žľabu v Tatrách - diskusné fórum čitateľov