Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. apríla 2012

Členovia SDKÚ žiadajú, aby sa strana viac venovala vidiekuV SDKÚ-DS nie sú podľa podpredsedníčky strany Lucie Žitňanskej zásadné rozdiely medzi predstavami v tom, čo by mala SDKÚ-DS robiť. Ako povedala pre agentúru SITA v strane panuje ...Zdieľať
mikulas dzurinda BRATISLAVA 28. apríla (WEBNOVINY) - V SDKÚ-DS nie sú podľa podpredsedníčky strany Lucie Žitňanskej zásadné rozdiely medzi predstavami v tom, čo by mala SDKÚ-DS robiť.


Ako povedala pre agentúru SITA v strane panuje absolútna zhoda v tom, že všetci sú pyšní na eurointegračné výsledky, na reformy, ktoré priniesli dobré výsledky.

"Ale reformy nie sú cieľom, ale nástrojom. Musíme sa viac zamerať na to, čo ľudí trápi," povedala. Členov strany na otvorených regionálnych predsedníctvach, kde kandidáti na predsedu predstavovali svoje vízie, zaujíma najmä predstava o vnútornom fungovaní, o toku informácií, ako bude strana fungovať do vnútra. "Zaujímalo ich, ako budú zatiahnutí do práce v rámci SDKÚ," dodala.

Pavlovi Frešovi doručili členovia strany 123 stanovísk a pripomienok k tézam Generálnej línie na roky 2012 až 2016, v ktorej predstavil víziu obnovy SDKÚ-DS ako modernej ľudovej strany. Sú medzi nimi doplnenia, nové návrhy ale aj podporné stanoviská.

„Je to signál, že členom SDKÚ-DS záleží na budúcnosti strany a že sa zaujímajú o ponuky kandidátov," povedal Frešo. Najviac pripomienok smeruje práve do oblasti pilierov modernej ľudovej strany.

Členovia SDKÚ-DS strane pripomínajú aj to, aby sa viac venovala vidieku. „Myšlienka návratu ku koreňom, ktoré z SDKÚ-DS urobili lídra stredopravých strán, je aktuálna," doplnil Frešo.

O novom vedení rozhodnú delegáti strany na Kongrese v Banskej Bystrici v sobotu 19. mája 2012. Na post predsedu kandiduje okrem Žitňanskej a Freša aj Viliam Novotný.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Strana 99% dala ministrovi Kaliňákovi ultimátum
<< predchádzajúci článok
V Malajzii to vrie, 80-tisíc ľudí vyšlo do ulíc

Členovia SDKÚ žiadajú, aby sa strana viac venovala vidieku - diskusné fórum čitateľov