Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. apríla 2012

Strana 99% dala ministrovi Kaliňákovi ultimátum


Tagy: Ivan Weiss

Strana 99 percent-občiansky hlas, respektíve občianska iniciatíva 99 percent dáva novému ministrovi vnútra a vedeniu polície čas sto dní nato, aby očistili jej meno poškodené kauzou ...Zdieľať
subjekt99 BANSKÁ BYSTRICA 28. apríla (WEBNOVINY) - Strana 99 percent-občiansky hlas, respektíve občianska iniciatíva 99 percent dáva novému ministrovi vnútra a vedeniu polície čas sto dní nato, aby očistili jej meno poškodené kauzou falošných podpisov pri registrácii tejto strany.


Ako po dnešnom stretnutí občianskych zástupcov 99 percent uviedol ich líder a hovorca Ivan Weiss, ak sa tak nestane, podniknú „drastickejšie kroky“ k očisteniu svojho mena.

„Sme jednoznačne presvedčení, že sme odovzdali dostatok platných podpisov a vyšetrovanie je len manipuláciou našich podpisov. Očakávame, že vyšetria, čo sa stalo s našimi podpismi a aj diskreditáciu našej strany, kto je za tým, ako kauza vznikla, prečo, kto ju naplánoval,“ povedal Weiss.

Weissovci sú presvedčení, že v porovnaní s niektorými predvolebnými prieskumami ich slabý volebný výsledok, je priamym dôsledkom útoku štátnej moci a policajného prezidenta na reputáciu ich strany krátko pred voľbami kauzou falošných podpisov.

Konkretizovať spomínané „drastickejšie opatrenia“, ktoré majú pripravené, ak polícia nevyšetrí prípad v súlade s ich predstavou, však odmietli s tým, že by to mohlo byť vnímané ako vytváranie tlaku až vydieranie a to by nechceli. „Vytvorili sme im priestor, aby urobili správnu vec, ak to neurobia, urobíme drastickejšie opatrenia pre očistenie našej strany,“ zopakoval Weiss.

Na dnešnom stretnutí sa občianski zástupcovia 99 percent dohodli, že svoju predstavu správy verejných vecí, chcú presadzovať naďalej opäť formou občianskej iniciatívy.

„Ideme ďalej vo forme ako sme začali. Ako občianska iniciatíva 99 percent sa chceme zúčastňovať verejného diania a ukazovať, že politika vie byť iná,“ povedal Weiss. Na otázku, či bude činnosť strany 99 percent-občiansky hlas utlmená, uviedol, že politická strana je len nevyhnutnou požiadavkou volebného systému a účasťou na voľbách bola jej úloha naplnená.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Ivan Weiss
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ivana Weissa stáli voľby pol milióna, polovica sa mu nevráti (17. 4. 2012)
 Hnutie 99 % napadlo výsledky volieb na ústavnom súde (21. 3. 2012)
 Lídri strany 99 % dúfajú v lepšie konečné výsledky (10. 3. 2012)
 Polícia nestihla preveriť podozrivé hárky 99% (9. 3. 2012)
 Po Matovičovi išiel na detektor lži aj Weiss z 99% (7. 3. 2012)
 Jaroslav Spišiak situáciu okolo kampane 99% nekomentuje (7. 3. 2012)
 Hnutie 99% podalo na Ústavný súd sťažnosť voči Spišiakovi (5. 3. 2012)
 Kauzu 99% treba vyšetriť, podľa Fica zneisťuje voličov (3. 3. 2012)
 Robert Fico 99% neverí, pri voľbách chce mať policajtov (2. 3. 2012)
 Hnutie 99% je pobúrené, polícia je vraj zaujatá (2. 3. 2012)nasledujúci článok >>
Zubárka svojmu expriateľovi z pomsty vytrhala všetky zuby
<< predchádzajúci článok
Členovia SDKÚ žiadajú, aby sa strana viac venovala vidieku

Strana 99% dala ministrovi Kaliňákovi ultimátum - diskusné fórum čitateľov