Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. októbra 2023

Členské krajiny obnovili diskusie o dvanástom balíku sankcií voči RuskuEurópska komisia a krajiny Európskej únie (EÚ) ukončili prestávku v diskusiách o dvanástom balíku sankcií proti ...Zdieľať
gettyimages 1429434579 676x451 20.10.2023 (SITA.sk) - Európska komisia a krajiny Európskej únie (EÚ) ukončili prestávku v diskusiách o dvanástom balíku sankcií proti Rusku pre jeho vojnu na Ukrajine a tento víkend začnú konzultácie o podrobnostiach.

Obchádzanie existujúcich sankcií


Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje vyjadrenie spravodajcu rozhlasovej stanice Rádio Slobodná Európa/Rádio Sloboda na mikroblogovacej sieti X. Očakáva sa, že diskusie o dvanástom balíku sankcií dospejú k záveru v priebehu novembra alebo decembra.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba už skôr vyjadril želanie, aby tento balík zahŕňal opatrenia proti obchádzaniu existujúcich sankcií a tiež nové sankcie proti ruskému vojenskému priemyslu.

Ruské sektor jadrovej energetiky


Niektoré krajiny EÚ navrhujú posilniť sankcie proti obchodu s ruským skvapalneným plynom a voči ruským službám v oblasti informačných technológií.

Chcú tiež uvaliť obmedzenia na ruský sektor jadrovej energetiky. Objavili sa dohady aj o tom, že EÚ sa pokúsi schváliť návrh na použitie výnosov zo zmrazených aktív ruskej centrálnej banky na pomoc pri obnove Ukrajiny.


Zdroj: SITA.sk - Členské krajiny obnovili diskusie o dvanástom balíku sankcií voči Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoločnosť Henkel Slovensko opäť získala výnimočnú cenu Senior Friendly
<< predchádzajúci článok
Kriminalisti zadržali muža zo Zvolena, mal pri sebe drogy za 27-tisíc eur (video+foto)