Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

13. februára 2024

Čo sa stalo týždeň po zverejnení Memoranda platformy Otvorená Kultúra!Za sedem dní od zverejnenia memoranda sa k nemu svojím podpisom pripojilo vyše 260 inštitúcií a viac ako 1 500 jednotlivcov a jednotlivkýň, pričom viac ako polovica zo signatárstva má záujem aktívne sa podieľať na fungovaní platformy.Zdieľať
Čo sa stalo týždeň po zverejnení Memoranda platformy Otvorená Kultúra!

 

Otvorená Kultúra! sa profiluje ako profesijná organizácia zastupujúca záujmy a ciele aktérov a aktérok pôsobiacich v kultúre, umení a kreatívnych odvetviach. Naším cieľom je budovať platformu pre spoluvytváranie kultúrnych politík na odbornej a striktne nestraníckej báze. Profesijný a nestranícky rámec Otvorenej Kultúry! umožňuje prijímať do členskej základne iba inštitúcie, jednotlivcov a jednotlivkyne, ktoré aktívne pôsobia v oblasti umenia a kultúry a zároveň sa neangažujú v straníckej politike osobným členstvom v politickej strane, ani kandidovaním do verejných funkcií v mene politických strán. Vážime si prejavy podpory a solidarity každého jednotlivca a jednotlivkyne, avšak vstup stranícky angažovaných osôb by pre nás v budúcnosti mohol predstavovať konflikt záujmov pri pripomienkovaní rezortných legislatívnych zmien či pri kolektívnom vyjednávaní, a preto ho nemôžeme prijať. Vzhľadom na to, že nemáme možnosť stranícku príslušnosť signatárov a signatárok spoľahlivo prekontrolovať, prosíme ich, aby tento princíp rešpektovali a v prípade záujmu nám svoju podporu vyjadrili inou formou.

Otvorená Kultúra! aktuálne funguje v dočasnom režime v intenciách Memoranda OK! Svoje aktivity zatiaľ realizuje na dobrovoľníckej báze v rámci nehierarchizovanej organizácie. Koordinačný tím platformy však intenzívne pracuje na tom, aby nastavil transparentné rozhodovacie procesy a pripravuje model zapojenia signatárov a signatárok, ktorí/é prejavili záujem aktívne participovať na fungovaní platformy: a to od občasnej spolupráce na konkrétnych témach a kampaniach až po možnosť vytvoriť zastrešujúcu profesijnú platformu.

Kým sa nám to podarí, môžete sa s nami spojiť alebo sledovať aktuálne dianie  prostredníctvom nášho webu, emailu a sociálnych sietí.

Zároveň aj naďalej vyzývame jednotlivcov a inštitúcie pôsobiace v oblasti kultúry k pripojeniu sa k našej platforme formou svojho podpisu pod memorandum.

www.platformaok.sk

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo veku nedožitých 82 rokov zomrel významný banskobystrický historik Milan Šoka
<< predchádzajúci článok
Miss Slovensko 2021 Sophia Hrivňáková finišuje s prípravami na súťaž Miss World, pocestuje so 75 kilovou garderóbou (foto)