Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

30. júla 2021

Cseh ukončil kariéru bez olympijského zlata. Phelps ma inšpiroval, aby som bol lepšíKariéra maďarského plavca Lászlóa Cseha dostala v piatok v olympijskom bazéne v Tokiu definitívnu bodku. Tridsaťpäťročný veterán túžil odísť do "športového dôchodku“ so zlatom na krku, napokon sa ho ...Zdieľať
tokyo_olympics_swimming_08674 69c8c295b2ea4a9bbe33db1489b1024e 676x451 30.7.2021 (Webnoviny.sk) - Kariéra maďarského plavca Lászlóa Cseha dostala v piatok v olympijskom bazéne v Tokiu definitívnu bodku. Tridsaťpäťročný veterán túžil odísť do "športového dôchodku“ so zlatom na krku, napokon sa ho nedočkal ani na svojej piatej olympiáde.


Rodák z Budapešti trochu doplatil na to, na čo "trpia" futbalisti v ére Cristiana Ronalda a Lionela Messiho. Počas kariéry musel čeliť najlepšiemu plavcovi histórie - Američanovi Michaelovi Phelpsovi. V Pekingu 2008 mu podľahol až trikrát.


Snažil sa vydať zo seba maximum


"Bolo veľmi zábavné súťažiť s ním. Inšpiroval ma, aby som lepší,“ priznal Cseh, ktorý pod piatimi kruhmi získal dovedna štyri strieborné a dve bronzové medaily.

V piatkových polohových pretekoch na 200 m chcel vylepšiť olympijskú bilanciu - skončil však až siedmy. Triumfoval Číňan Wang Šun, ktorý ako 10-ročný chlapec mohol sledovať Csehovu premiéru na OH v Aténach 2004, odkiaľ si Maďar priviezol bronz. "Mrzí ma, že ten čas nebol lepší. Snažil som sa zo seba vydať maximum,“ poznamenal po posledných pretekoch, sedemnásť rokov po svojej olympijskej premiére.

Zaradí sa do normálneho života


Cseh očakával koniec kariéry už minulý rok, ale posun termínu OH v Tokiu pre pandémiu koronavírusu ho ešte presvedčil na pokračovanie. Vlani zažil ťažký rok i v osobnom živote, keďže vo veku 68 skonal jeho otec László - taktiež niekdajší plavec a dvojnásobný olympionik.

Manželka Diana ho však povzbudzovala, aby pokračoval v tréningu. Neľutuje, že ju počúvol. "Teraz je ideálny čas ukončiť kariéru, oddýchnuť si a tráviť viac času s mojou manželkou,“ poznamenal.

O ďalších životných krokoch zatiaľ nemá veľmi jasno, no postupne sa chce zaradiť do normálneho života. "Poznám len plávanie a nič iné. Ale teraz si uvedomujem, že existuje aj iný život,“ zakončil László Cseh.


Zdroj: Webnoviny.sk - Cseh ukončil kariéru bez olympijského zlata. Phelps ma inšpiroval, aby som bol lepší © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chačanov odignoroval novinára na olympiáde v Tokiu, dotkla sa ho otázka o ruskej vlajke (video)
<< predchádzajúci článok
Polášek a Dodig ohlásili pracovný rozchod, novým deblovým partnerom Slováka bude Austrálčan Peers

Cseh ukončil kariéru bez olympijského zlata. Phelps ma inšpiroval, aby som bol lepší - diskusné fórum čitateľov