Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. septembra 2018

Cypru sa podarilo predať dlhopisy za historicky najpriaznivejší rokCypru sa podarilo v utorok (18.9.) získať 1,5 miliardy eur z predaja dlhopisov za "historicky najpriaznivejšiu" úrokovú sadzbu 2,4 %. Oznámil to hovorca cyperskej vlády ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Nikózia 19. septembra (TASR) - Cypru sa podarilo v utorok (18.9.) získať 1,5 miliardy eur z predaja dlhopisov za "historicky najpriaznivejšiu" úrokovú sadzbu 2,4 %. Oznámil to hovorca cyperskej vlády Prodromos Prodromu.


Uviedol tiež, že dopyt po 10-ročných cyperských dlhopisoch takmer štvornásobne prekročil ponuku. To je podľa neho "dôkazom dôvery medzinárodnej finančnej komunity v cyperskú ekonomiku".

Aukcia cyperských dlhopisov sa uskutočnila štyri dni po tom, ako medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's zvýšila Cypru rating, ktorý sa tak po šiestich rokoch dostal znova do investičného pásma, na BBB- z BB+, so stabilným výhľadom.

Cyprus musel v roku 2013 požiadať eurozónu o záchranný program vo výške 10 miliárd eur, pretože jeho bankový systém sa pre úzke väzby na krízou zasiahnuté Grécko ocitol pred kolapsom. Po troch rokoch program úspešne ukončil, pričom cyperská vláda vyčerpala zo záchranného balíka len 6,3 miliardy eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SR NEMÁ POVINNOSŤ ZAPLATIŤ 300 MILIÓNOV EUR V KAUZE COLNÝCH PODVODOV
<< predchádzajúci článok
Vplyv skládky v Podunajských Biskupiciach na podzemné vody sa preskúma

Cypru sa podarilo predať dlhopisy za historicky najpriaznivejší rok - diskusné fórum čitateľov