Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

25. januára 2023

Dalibor Dvorský je podľa zámorského experta silný a schopný center, na tohtoročnom drafte NHL ho vidí v Top 10


Tagy: Draft NHL NHL

Slovenského hokejového útočníka Dalibora Dvorského považujú experti dlhodobo za najväčšiu slovenskú nádej v súvislosti s tohtoročným draftom nováčikov do ...Zdieľať
world_juniors_slovakia_canada_hockey_99956 52c709baceb241c48b576575633705f8 1 676x451 25.1.2023 (Webnoviny.sk) - Slovenského hokejového útočníka Dalibora Dvorského považujú experti dlhodobo za najväčšiu slovenskú nádej v súvislosti s tohtoročným draftom nováčikov do zámorskej NHL.


Potvrdil to aj známy odborník Bob McKenzie z televízie TSN, ktorý ho vo svojej najnovšej predpovedi zaradil na 9. miesto.

Sedmička v prvých troch kolách


V 1. kole najbližšieho draftu podľa neho zaznie aj meno ďalšieho slovenského útočníka Samuela Honzeka, konkrétne ako 19. v poradí. Celkovo uviedol siedmich Slovákov v prvých troch kolách.

"Dvorský je fyzický silný a schopný obojsmerný hráč s dobrými útočnými inštinktami. Skauti sa snažia prísť na to, či má elitné schopnosti na to, aby produkoval veľa gólov a bodov. Tí, ktorí si myslia, že má potenciál byť produktívnejší než doposiaľ ukázal, ho zrejme zaradia bližšie k prvej päťke draftu ako ku koncu desiatky," napísal McKenzie o 17-ročnom centrovi zo Zvolena, ktorý hráva za AIK Štokholm v druhej najvyššej seniorskej súťaži vo Švédsku.

Vlani draftovali šesť Slovákov


Hneď na začiatok 2. kola tohtoročného draftu tipuje McKenzie umiestnenie prvého slovenského obrancu Maxima Štrbáka, prvý slovenský brankár bude podľa neho Adam Gajan na 56. pozícii.

Ako predposledný v 2. kole by mal prísť na rad útočník Alex Čiernik zo 63. priečky, v 3. kole si kluby profiligy vyberú útočníkov Ondreja Molnára a Martina Mišiaka zo 68. a 76. miesta.

Na vlaňajšom drafte nováčikov do NHL si kluby vybrali spolu šesť Slovákov, pričom útočník Juraj Slafkovský bol celková jednotka a obranca Šimon Nemec dvojka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dalibor Dvorský je podľa zámorského experta silný a schopný center, na tohtoročnom drafte NHL ho vidí v Top 10 © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Draft NHL NHL
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kelemen debutoval v NHL. Ukázal veľa dobrých vecí, zhodnotil tréner (video)
<< predchádzajúci článok
Hamilton opísal, ako ho už počas základnej školy šikanovali pre tmavú farbu pleti