Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. februára 2024

Ďalšia rana pre Ukrajincov? Rusi tvrdia, že dobyli kľúčovú dedinu Krynky na ľavom brehu Dnipra v Chersonskej oblastiRusko tvrdí, že dobylo kľúčovú dedinu Krynky na východnom brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny. Ako referuje web news.sky.com, Ukrajina zatiaľ nekomentovala tieto tvrdenia, ktoré sú ...Zdieľať
russia_ukraine_war_15642 676x451 20.2.2024 (SITA.sk) - Rusko tvrdí, že dobylo kľúčovú dedinu Krynky na východnom brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny. Ako referuje web news.sky.com, Ukrajina zatiaľ nekomentovala tieto tvrdenia, ktoré sú neoverené.


Ruský minister obrany Sergej Šojgu povedal, že dedina Krynky padla do rúk Moskvy. Spomenutá dedina leží 35 kilometrov východne od mesta Cherson a v ostatných týždňoch bola jednou z hlavných oblastí bojov na juhu Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinci obsadili časti dediny Krynky v novembri minulého roka v snahe vytvoriť predmostie na východnom brehu Dnipra. Predpokladalo sa, že postup by mohol umožniť ukrajinským silám tlačiť sa ďalej do okupovaných častí Chersonskej oblasti.

V prípade, že sa ruské tvrdenia ukážu ako pravdivé, strata tejto dediny by pre Ukrajinu pravdepodobne predstavovala tvrdú ranu.


Zdroj: SITA.sk - Ďalšia rana pre Ukrajincov? Rusi tvrdia, že dobyli kľúčovú dedinu Krynky na ľavom brehu Dnipra v Chersonskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri paneláku v českom meste Horšovský Týn vybuchla podomácky vyrobená výbušnina, zranila jedného človeka
<< predchádzajúci článok
Matovičovo hnutie Slovensko vyzýva Pellegriniho, aby zverejnil v Zbierke zákonov novelu Trestného zákona