Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. februára 2024

Matovičovo hnutie Slovensko vyzýva Pellegriniho, aby zverejnil v Zbierke zákonov novelu Trestného zákonaHnutie Slovensko vyzýva predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD), aby ...Zdieľať
65b246ecaa283270212504 676x451 20.2.2024 (SITA.sk) - Hnutie Slovensko vyzýva predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD), aby zverejnil v Zbierke zákonov novelizáciu Trestného zákona.


„Peter Pellegrini chce 3 týždne naťahovať čas na zverejnenie Trestného zákona v Zbierke zákonov. Aj to svedčí o tom, že od začiatku šlo len o špinavé taktizovanie, aby koalícia doručila beztrestnosť svojim ľuďom a aby im tento plán neprekazil ani ústavný súd,“ skonštatoval člen poslaneckého klubu hnutia Gábor Grendel.

Skrátené konanie a zdržiavanie


Politický subjekt pripomína, že novela bola schvaľovaná v skrátenom legislatívnom konaní s odôvodnením, že sú porušované ľudské práva, rovnako poukazuje aj na skracovanie parlamentnej rozpravy.

Zároveň pripomína, že premiér Robert Fico poslal prezidentke Zuzane Čaputovej novelu na podpis po šiestich dňoch.

Beztrestnosť pre mafiu


„Sluha mafie Peter Pellegrini svojou nečinnosťou chce znemožniť Ústavnému súdu, aby mohol včas rozhodnúť v prípade Trestného zákona napriek tomu, že sa občania tohto verdiktu súdu domáhajú a spraví všetko pre to, aby mafia získala beztrestnosť,“ tvrdí predseda hnutia Slovensko Igor Matovič.

Predsedu Národnej rady SR vyzval, aby rešpektoval Ústavu SR a konal v súlade so sľubom poslanca i v súlade s verejným záujmom.


Zdroj: SITA.sk - Matovičovo hnutie Slovensko vyzýva Pellegriniho, aby zverejnil v Zbierke zákonov novelu Trestného zákona © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ďalšia rana pre Ukrajincov? Rusi tvrdia, že dobyli kľúčovú dedinu Krynky na ľavom brehu Dnipra v Chersonskej oblasti
<< predchádzajúci článok
Ruský dron zasiahol obytnú budovu v ukrajinskom meste Konotop a zabil päť členov jednej rodiny