Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

12. júla 2020

Ďalšia várka družíc siete Starlink do vesmíru nevyletela, SpaceX opäť odložila štartSpoločnosť SpaceX opäť odložila štart ďalších 57 družíc v rámci siete Starlink. Stalo sa tak už tretíkrát počas troch ...Zdieľať
rocket_launch_76377 c5418a2c978d49ac82226354d25122c9 676x451 12.7.2020  - Spoločnosť SpaceX opäť odložila štart ďalších 57 družíc v rámci siete Starlink. Stalo sa tak už tretíkrát počas troch týždňov.


Štart sa mal pôvodne konať 26. júna, no pre technické problémy ho odložili. Počasie zase zapríčinilo zrušenie druhého pokusu.

Nový dátum neuviedli


Zástupcovia spoločnosti najnovšie informovali, že sobotňajší štart odložili, aby mali viac času na "technické kontroly".

Nový dátum zatiaľ nezverejnili. Raketa Falcon 9 vynesie do vesmíru ďalšiu várku satelitov. Tie budú mať ako prvé tienidlá VisorSat, vďaka ktorým už nebudú vrhať silný jas.

Ľudia sa pýtali na jas


Výkonný riaditeľ firmy Elon Musk na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter nedávno uviedol, že ľudia sa pýtali na jas, ktorý družice spôsobujú. Podľa neho za to môže nasmerovanie solárnych panelov na satelitoch.

SpaceX chce zahrnúť do Starlinku tisíce družíc, prostredníctvom ktorých chce poskytovať na celom svete vysokorýchlostný internet.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ďalšia várka družíc siete Starlink do vesmíru nevyletela, SpaceX opäť odložila štart © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na oblohe možno vidieť nočné svetielkujúce oblaky a budú čoraz častejšie, vraví klimatológ
<< predchádzajúci článok
Jeden z najznámejších indických hercov má koronavírus, hral aj vo filme Veľký Gatsby

Ďalšia várka družíc siete Starlink do vesmíru nevyletela, SpaceX opäť odložila štart - diskusné fórum čitateľov