Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

05. septembra 2019

Ďalšie ženy obvinili speváka Plácida Dominga z obťažovaniaNa snímke Placido Domingo.Zdieľať
Na snímke Placido Domingo. Foto: TASR/AP
 
New York 5. septembra (TASR) - Niekoľko týždňov po tom, ako sa objavili správy o obvineniach z obťažovania zo strany Plácida Dominga, sa prihlásili nové ženy, podľa ktorých ich španielsky operný spevák ohmatával, obťažoval alebo sa správal nevhodne. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.


Jedenásť žien prehovorilo o svojich skúsenostiach s Domingom, ktorý je v súčasnosti generálnym riaditeľom opery v Los Angeles. Jedna žena uviedla, že ju v roku 1999 v zákulisí násilne chytil pod róbou za prsník a iné tvrdia, že sa ich nežiaduco dotýkal alebo pokúšal pobozkať.

Niekoľko zamestnancov pracujúcich v divadelnom zákulisí opísalo pre AP, ako sa snažili chrániť mladé ženy pred spevákom, pričom vedenie nad jeho počínaním privieralo oči. To sa malo diať v losangeleskej opere až do sezóny 2016/2017.

Domingova hovorkyňa uviedla vo vyhlásení bez ďalšieho vysvetlenia, že tieto obvinenia sú "plné nezrovnalostí".

Začiatkom augusta obvinilo speváka zo sexuálneho obťažovania deväť žien — osem speváčok a jedna tanečnica. K jednotlivým prípadom došlo v priebehu uplynulých 30 rokov počnúc začiatkom 80. rokov.

Domingo (78) označil tieto obvinenia za "mimoriadne bolestné a nepresne vykreslené". "Bol som presvedčený, že všetky moje kontakty i vzťahy boli vždy vítané a dobrovoľné," dodal.

Podozrenia na Domingovu adresu sú najnovšie zo série obvinení zo sexuálneho obťažovania či nevhodného správania, ktoré ich obete vznášajú voči osobnostiam z oblasti kultúry a šoubiznisu. Tieto kauzy položili základ celosvetovému hnutiu známemu ako #MeToo, apelujúcemu na ženy, aby podali svedectvo o nevhodnom správaní, ktorému boli vystavené. Kritici tomuto hnutiu vyčítajú, že namiesto boja za primerané správanie sa k ženám sa časom zmenilo na hon na mužov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SOZA zverejnila nominácie za rok 2018 i laureátov honorárnych cien
<< predchádzajúci článok
SERIÁL: Cár Ferdinand Coburg bol milý človek, dodnes naňho spomínajú

Ďalšie ženy obvinili speváka Plácida Dominga z obťažovania - diskusné fórum čitateľov