Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. augusta 2021

Danko podsúva verejnosti nepravdivé informácie o návšteve pápeža, reaguje prezidentka ČaputováPredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko opakovane ...Zdieľať
belgium_nato_summit_50869 3c4d774a320b489a8f1f95c5a53003ae 676x451 3.8.2021 (Webnoviny.sk) - Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko opakovane podsúva verejnosti nepravdivé informácie týkajúce sa návštevy pápeža Františka na Slovensku.


Uviedla to Kancelária prezidenta SR, ktorá sa ohradila voči jeho zavádzajúcim vyjadreniam. Stanovisko kancelárie prezidenta poskytol hovorca prezidentky Zuzany Čaputovej Martin Strižinec.

Danko pápeža na Luníku nechce


Danko uverejnil na sociálnej sieti výzvu prezidentke, v ktorej protestuje proti tomu, aby „bol Svätý Otec prezidentskou kanceláriou prezidentky pozývaný na Luník IX“.

Kancelária prezidenta vysvetlila, že pápež pricestuje na návštevu Slovenska na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej a Konferencie biskupov Slovenska (KBS) a prezidentská kancelária participuje na jej príprave.

Zodpovedá však iba za body programu v Prezidentskom paláci. Za pastoračnú časť jeho návštevy je zodpovedná KBS a Svätá stolica.

Pápež bežne navštevuje periférie


„Pápež je od začiatku svojho pontifikátu známy tým, že bežne navštevuje aj periférie a vyhľadáva stretnutia s ľuďmi, ktorí na nich žijú. Preto sa rozhodol, že v Košiciach navštívi aj sídlisko Luník IX, kde sa stretne s rómskou komunitou a ocení aktivity miestnych saleziánov, ktorí tam dlhodobo pôsobia a dôverne poznajú každodenné problémy miestnych obyvateľov,“ skonštatovala prezidentská kancelária.

Podľa kancelárie je poľutovaniahodné, že tento „šľachetný úmysel“ Svätého Otca niekto zneužíva v politickom súboji iba na svoje vlastné zviditeľnenie a navyše zavádza a manipuluje verejnosť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Danko podsúva verejnosti nepravdivé informácie o návšteve pápeža, reaguje prezidentka Čaputová © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po zákroku mestskej polície v Česku zomrel mladý muž, policajti použili slzotvorný prostriedok
<< predchádzajúci článok
Podnikateľ Peter K. obvinený v kauze Dobytkár zostáva vo väzbe, rozhodol najvyšší súd

Danko podsúva verejnosti nepravdivé informácie o návšteve pápeža, reaguje prezidentka Čaputová - diskusné fórum čitateľov