Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. augusta 2021

Po zákroku mestskej polície v Česku zomrel mladý muž, policajti použili slzotvorný prostriedokČeskí kriminalisti preverujú okolnosti smrti mladého muža, ktorý zomrel po zákroku strážnikov mestskej polície. Ako informuje spravodajský portál TN.cz, prípad sa stal v nedeľu v Březnici na Příbramsku.Zdieľať
gettyimages 941952938 676x451 3.8.2021 (Webnoviny.sk) - Českí kriminalisti preverujú okolnosti smrti mladého muža, ktorý zomrel po zákroku strážnikov mestskej polície. Ako informuje spravodajský portál TN.cz, prípad sa stal v nedeľu v Březnici na Příbramsku.


Dvadsaťštyriročný muž skonal o deň neskôr v nemocnici a kriminalisti Územného odboru v Příbrame incident preverujú pre podozrenie zo zabitia z nedbanlivosti.

Muž upadol do bezvedomia


Smrti mladíka predchádzala fyzická potýčka štyroch ľudí v obci Březnice. V nedeľu 1. augusta okolo druhej v noci na miesto dorazila mestská polícia, ktorá musela použiť aj donucovací prostriedok.

„Po predchádzajúcej fyzickej potýčke medzi štyrmi osobami a následnom zákroku strážnikov mestskej polície, pri ktorom bol použitý donucovací prostriedok - slzotvorný prostriedok, upadol 24-ročný muž do bezvedomia,“ opísala hovorkyňa polície Vlasta Suchánková.

Podozrenie zo zabitia


Zraneného muža následne previezla záchranná služba Stredočeského kraja do nemocnice v Prahe, kde však v pondelok zomrel.

„Kriminalisti už v minulých dňoch začali v danej veci úkony trestného konania pre podozrenie z ťažkého ublíženia na zdraví z nedbanlivosti. Vzhľadom na to, že mladý muž zomrel, bol prípad preklasifikovaný na podozrenie zo zabitia z nedbanlivosti,“ dodala Suchánková.


Zdroj: Webnoviny.sk - Po zákroku mestskej polície v Česku zomrel mladý muž, policajti použili slzotvorný prostriedok © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do mnohých interiérov v New Yorku budú môcť vstúpiť iba zaočkovaní, rozhodol starosta Bill de Blasio
<< predchádzajúci článok
Danko podsúva verejnosti nepravdivé informácie o návšteve pápeža, reaguje prezidentka Čaputová

Po zákroku mestskej polície v Česku zomrel mladý muž, policajti použili slzotvorný prostriedok - diskusné fórum čitateľov