Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Voľby 2020

01. marca 2020

Danko sa vzdá funkcie predsedu SNS a nechce už ani výhody, na ktoré má ešte tri mesiace nárokVšetci najvyšší predstaviteliaSlovenskej národnej strany (SNS) predložia na sneme svoje funkcie. Uviedol to v reakcii na ...Zdieľať
03 1 676x490 1.3.2020 (Webnoviny.sk) - Všetci najvyšší predstavitelia Slovenskej národnej strany (SNS) predložia na sneme svoje funkcie. Uviedol to v reakcii na neoficiálne výsledky parlamentných volieb predseda národniarov Andrej Danko.

Veľmi silná emócia v spoločnostiNárodniari úplne prepadli (3,16 %), keď ich volilo ešte menej ľudí, ako naznačovali posledné prieskumy verejnej mienky. V tých posledných už bola SNS mimo Národnej rady SR. Danko priamo nepovedal, či bude pokračovať v politickej činnosti, ešte počas posledných vianočných sviatkov avizoval, že v prípade neúspechu vo voľbách skončí.

Online (minúta po minúte): Parlamentné voľby 2020 na Slovensku


„Emócia je a bola v spoločnosti silná. Voľby a výsledky rešpektujeme. Nie je to prvýkrát, čo sme mimo NR SR, ale som presvedčený, že strana prežije. Chcel by som kolegom, ktorí budú preberať funkcie vo vláde a v parlamente dopriať viacej kľudu na prácu,“ povedal Danko.

Národniari presadili viaceré opatrenia


Šéf národniarov opäť vymenoval viacero opatrení, ktoré jeho strana za uplynulé štyri roky presadila. Danko sa chce podľa vlastných slov vzdať v dohľadnom čase všetkých výhod, ktoré mu ako šéfovi NR SR prináležia.

„Ako predseda NR SR si ešte splním všetky povinnosti. V najbližšom období sa vzdám všetkých výhod, na ktoré mám ešte tri mesiace nárok. Pripravím priestory môjmu nástupcovi. Poprosím ho, aby dokončil niektoré projekty, a verím, že tú latku zodvihne ešte vyššie,“ dodal.


Zdroj: Webnoviny.sk - Danko sa vzdá funkcie predsedu SNS a nechce už ani výhody, na ktoré má ešte tri mesiace nárok © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Volebná účasť sa zvýšila, podľa Slosiarika pomohla mobilizácia prvovoličov aj Slovákov v zahraničí
<< predchádzajúci článok
Fico uznal porážku, ale nechce Pellegrinimu prenechať svoj post v Smere-SD

Danko sa vzdá funkcie predsedu SNS a nechce už ani výhody, na ktoré má ešte tri mesiace nárok - diskusné fórum čitateľov