Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

06. septembra 2021

Dedinka Fucking zatiahla záchrannú brzdu, konečne má pokoj od škodoradostných turistovDo malej rakúskej dedinky Fugging sa opäť vrátil pokoj. Po tom, ako 1. januára tohto roka oficiálne zmenila názov z prechádzajúceho mena Fucking, prestali do nej chodiť škodoradostní návštevníci. Informoval ...Zdieľať
gettyimages 481610790 676x451 6.9.2021  - Do malej rakúskej dedinky Fugging sa opäť vrátil pokoj. Po tom, ako 1. januára tohto roka oficiálne zmenila názov z prechádzajúceho mena Fucking, prestali do nej chodiť škodoradostní návštevníci. Informoval o tom web kurier.at.


Ako uviedla starostka obce Andrea Holznerová, dedinka v Hornom Rakúsku neďaleko Salzburgu s približne 150 obyvateľmi si dlho žila pokojným životom. „S rastúcou popularitou sociálnych médií a naháňačkami bloggerov za najlepším videom a najzábavnejšou fotografiou neustále dochádzalo k masívnemu narúšaniu súkromia miestnych obyvateľov. Preto sme ako obec zatiahli záchrannú brzdu,“ vysvetlila dôvod premenovania dediny.

Priznáva, že zmena názvu bola možno neobvyklý, ale napokon účinný krok. „Od premenovania sa k nám vrátil pokoj,“ doplnila.

Návštevníci Fuckingu v minulosti viackrát ukradli tabule označujúce začiatok a koniec obce. Mnohí sa následne týmto úlovkom prezentovali na sociálnych sieťach pod hashtagom #fuckingaustria. Jedna z posledných tabúľ, ktoré sa v komunite zachovali, sa v nedeľu stala súčasťou expozície vo viedenskom múzeu súčasnej histórie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dedinka Fucking zatiahla záchrannú brzdu, konečne má pokoj od škodoradostných turistov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko: Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11
<< predchádzajúci článok
SIAF navštívilo 5000 ľudí v OTP zóne a 15.000 v zóne očkovaných

Dedinka Fucking zatiahla záchrannú brzdu, konečne má pokoj od škodoradostných turistov - diskusné fórum čitateľov