Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

05. septembra 2021

SIAF navštívilo 5000 ľudí v OTP zóne a 15.000 v zóne očkovanýchOrganizátori najväčšieho leteckého podujatia na Slovensku pripravili bohatý program pre návštevníkov letiska Kuchyňa na nebi aj na zemi. Letový program trval takmer osem hodín.Zdieľať
SIAF navštívilo 5000 ľudí v OTP zóne a 15.000 v zóne očkovaných

Medzinárodné letecké dni SIAF odštartovali v sobotu (5. 9.). V prvý deň sa ich zúčastnilo 5000 návštevníkov v OTP (očkovaní, testovaní, prekonanie COVID-19) zóne a 15.000 v zóne očkovaných. Program pokračuje aj počas nedele. Informovala o tom Michala Cabanová, hovorkyňa Slovenskej leteckej agentúry.


Organizátori najväčšieho leteckého podujatia na Slovensku pripravili bohatý program pre návštevníkov letiska Kuchyňa na nebi aj na zemi. Letový program trval takmer osem hodín.

Medzi najväčšie lákadlá patrili akrobatické vystúpenia rakúskeho parašutistu Felixa Baumgartnera, ktorý je známy extrémnym skokom s padákom zo stratosféry. Návštevníci SIAF si jeho pilotovanie pozreli na stroji BO 105 C. Návštevníci mali možnosť vidieť aj historické lietadlá Chance Vought F4U-4 "Corsair" B-25J P-38 alebo Mig-15. Počas soboty sa predstavila aj talianska akrobatická skupina Frecce Tricolori či slovenská letecká skupina Očovskí Bačovia.

"Tento rok oslavujeme viaceré jubileá. Medzi nimi je výročie bývalej slovenskej akrobatickej skupiny Biele Albatrosy, ktoré by v tomto roku oslavovali. Zabudnúť nemôžeme ani na stálice SIAF-u, Očovských Bačov, ktorí oslavujú 40. výročie a výročie majú aj samotné Medzinárodné letecké dni SIAF, ktorého 10. ročník práve prebieha na letisku Kuchyňa/Malacky," spresnil riaditeľ podujatia Hubert Štoksa.

Podľa Cabanovej sa návštevníci podujatia správali disciplinovane a dodržiavali protipandemické opatrenia. "Obidve zóny OTP aj očkovaní boli rozdelené tak, aby sa ľudia nemiešali. Organizátori zabezpečili sektory rovnakými službami pre všetkých," dodala Cabanová.

Počas dvojdňového podujatia (4. - 5. 9.) je pre verejnosť pripravených 30 letových ukážok a vyše 40 statických ukážok na zemi. Na podujatí sa zúčastňuje 13 krajín sveta.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dedinka Fucking zatiahla záchrannú brzdu, konečne má pokoj od škodoradostných turistov
<< predchádzajúci článok
Štátne divadlo v Košiciach pripravilo na september päť premiér

SIAF navštívilo 5000 ľudí v OTP zóne a 15.000 v zóne očkovaných - diskusné fórum čitateľov