Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

04. novembra 2017

Dedka riadne vystrašila cukina: Myslel si, že je to bombaDôchodca z nemeckého mesta Bretten sa obával, že vo svojej záhrade objavil nevybuchnutú bombu z druhej svetovej vojny. K podozrivému nálezu preto privolal políciu, ktorá však ...Zdieľať
Policajti Foto: TASR/AP
Berlín 4. novembra (TASR) - Dôchodca z nemeckého mesta Bretten sa obával, že vo svojej záhrade objavil nevybuchnutú bombu z druhej svetovej vojny. K podozrivému nálezu preto privolal políciu, ktorá však skonštatovala, že ide o obrovskú cukinu, informovala v piatok s odvolaním sa na nemecké médiá spravodajská stanica BBC.


Päťkilogramovú cukinu zrejme len 81-ročnému seniorovi niekto prehodil cez plot, uviedla ďalej polícia. Dodala však, že zhruba 40-centimetrová zelenina "naozaj vyzerala ako bomba".

Pre jej nález však našťastie v Brettene ležiacom pri meste Karlsruhe v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko nedošlo k nijakej evakuácii obyvateľov, dodala BBC. Dôchodca po uistení, že skutočne nejde o bombu, navyše cukinu aj sám zlikvidoval.

Nálezy bômb a nevybuchnutej munície z čias druhej svetovej vojny nie sú ani 72 rokov po jej skončení v Nemecku ničím neobvyklým. Takéto relikty robotníci často objavia počas výkopových stavebných prác.

K doposiaľ najväčšej povojnovej evakuácii v Nemecku došlo 3. septembra vo Frankfurte nad Mohanom. Svoje domovy vtedy muselo pre nevybuchnutú bombu britskej výroby vážiacu 1,8 tony opustiť približne 65.000 obyvateľov.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spacey si nezahrá v seriáli Domček z kariet, ukončili s ním spoluprácu
<< predchádzajúci článok
VIDEO: Skladateľ hudby k hollywoodskym trhákom sa dočkal ocenenia

Dedka riadne vystrašila cukina: Myslel si, že je to bomba - diskusné fórum čitateľov