Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. júla 2023

Demonštranti donútili výletnú loď opustiť prístav Batumi, ruskí turisti pobúrili Gruzíncov rečami o AbcházskuVýletná loď Astoria Grande s približne 800 pasažiermi na palube vrátane ruských občanov bola nútená vo štvrtok opustiť gruzínsky čiernomorský prístav Batumi. Dôvodom bol protest skupiny Gruzíncov ...Zdieľať
vojaci 676x428 28.7.2023 (SITA.sk) - Výletná loď Astoria Grande s približne 800 pasažiermi na palube vrátane ruských občanov bola nútená vo štvrtok opustiť gruzínsky čiernomorský prístav Batumi.


Dôvodom bol protest skupiny Gruzíncov proti jej prítomnosti. Loď prístav opustila v ten istý deň, v ktorý tam prišla z ruského Soči. Informuje o tom portál rferl.org.

Protiruské protesty v gruzínskom prístavnom meste Batumi a v metropole Tbilisi vypukli po tom, ako časť ruských turistov na lodi povedala gruzínskym médiám, že sú stúpencami ruskej vojny proti Gruzínsku z roku 2008.

Podľa týchto turistov Rusko vtedy „oslobodilo" Abcházsko. Ide o separatistický gruzínsky región, nad ktorým Gruzínsko počas konfliktu z roku 2008 stratilo kontrolu.

Protestujúci Gruzínci pálili ruské vlajky a rozvinuli transparenty s protiruskými heslami.


Zdroj: SITA.sk - Demonštranti donútili výletnú loď opustiť prístav Batumi, ruskí turisti pobúrili Gruzíncov rečami o Abcházsku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemec ešte naberie v AHL ďalšie skúsenosti a v neskoršej fáze sezóny ho povolajú do NHL, predpovedá expert
<< predchádzajúci článok
PRIESKUM: Voľby by vyhrala strana Smer-SD, nasleduje Hlas-SD a PS