Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. decembra 2023

Deň boja proti korupcii si pripomíname v čase, keď chcú zrušiť inštitúciu, ktorá je na boj s ňou špecializovanáMedzinárodný deň boja proti korupcii si, paradoxne, pripomíname v čase, keď parlament prerokúva návrh na zrušenie inštitúcie, ktorá je práve na boj s korupciou špecializovaná. Uviedla to prezidentka ...Zdieľať
zuzana a aputova 6 676x451 9.12.2023 (SITA.sk) - Medzinárodný deň boja proti korupcii si, paradoxne, pripomíname v čase, keď parlament prerokúva návrh na zrušenie inštitúcie, ktorá je práve na boj s korupciou špecializovaná.


Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti narážajúc na vládny návrh na zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry.

„K demokracii patrí aj striedanie vlád, nemala by k nej však patriť zmena základných hodnôt, na ktorých sú demokracie založené. Som presvedčená, že vždy si budeme priať žiť v slušnej a férovej spoločnosti – teda v spoločnosti, ktorá aj boj proti korupcii bude považovať za prioritu,“ zdôraznila prezidentka.

Deviaty december je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. V tento deň v roku 2005 vstúpil do účinnosti Dohovor Organizácie Spojených národov proti korupcii.

Tento deň poukazuje na nevyhnutnosť zaoberať sa problematikou korupcie a jej potláčaním na všetkých úrovniach. Zároveň ide o znak toho, že časť sveta si uvedomuje ničivý vplyv korupcie na životy ďalších miliónov ľudí.


Zdroj: SITA.sk - Deň boja proti korupcii si pripomíname v čase, keď chcú zrušiť inštitúciu, ktorá je na boj s ňou špecializovaná © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ficova vláda likviduje právny štát na Slovensku, Progresívne Slovensko organizuje už aj petíciu s názvom Zastavme ich!
<< predchádzajúci článok
Pri požiari v nemocnici v talianskom meste Tivoli zahynuli najmenej štyria ľudia