Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. decembra 2023

Ficova vláda likviduje právny štát na Slovensku, Progresívne Slovensko organizuje už aj petíciu s názvom Zastavme ich!Hnutie Progresívne Slovensko (PS) organizuje petíciu s názvom „Zastavme ich“ proti útokom vlády Roberta Fica (Zdieľať
657206ea6ad08184600882 676x451 9.12.2023 (SITA.sk) - Hnutie Progresívne Slovensko (PS) organizuje petíciu s názvom „Zastavme ich“ proti útokom vlády Roberta Fica (Smer-SD) na právny štát a demokraciu.


„Ficova vláda likviduje právny štát na Slovensku - nahrubo a na hulváta. Ruší Úrad špeciálnej prokuratúry, odstraňuje ochranu čestných policajtov, znižuje tresty za korupciu a chráni ´našich ľudí´ Smeru. Protiústavne, narýchlo a s vylúčením verejnosti,“ píše sa v texte petície.

Nikdy neuhneme


Fica a jeho kumpánov poháňa podľa PS túžba po pomste a beztrestnosti. „Ukážme im, že naše odhodlanie chrániť demokraciu a spravodlivosť je silnejšie. V uliciach, v parlamente, všade, kde nás bude počuť, musí zaznieť jedno: nikdy neuhneme,“ uviedlo hnutie.


Petíciou na https://www.zastavmeich.sk chce dať možnosť aj ľuďom zo zahraničia a tým, ktorí nemôžu prísť na námestia slovenských miest, aby podporili protest proti krokom Ficovej vlády.

Po štvrtkovom zhromaždení pred Úradom vlády s rovnakým názvom „Zastavme ich“ sa strany Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita (SaS) a Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) dohodli na ďalšom spoločnom postupe.

Protesty aj inde


Najbližší veľký protest ohlásili predstavitelia týchto strán na spoločnej tlačovej konferencii, bude sa konať v utorok 12. decembra o 18:00 na Námestí slobody v Bratislave. Podujatia pripravujú aj v ďalších mestách.

„Napriek tomu, že to bolo celkom narýchlo, bola zima, tak prišlo veľké množstvo ľudí. Berieme to ako jasný signál, že tu je silná vôľa verejnosti, aby vláda Roberta Fica ukončila tento útok na právny štát na Slovensku,“ uviedol predseda PS Michal Šimečka k utorkovému protestu s tým, že sa preto rozhodli, že budú pokračovať v týchto zhromaždeniach.

„Plánujeme aj podujatia v ďalších mestách. Budeme prizývať aj iné politické strany, občianske združenia a iniciatívy či už z Bratislavy, alebo po celom Slovensku,“ dodal Šimečka.


Zdroj: SITA.sk - Ficova vláda likviduje právny štát na Slovensku, Progresívne Slovensko organizuje už aj petíciu s názvom Zastavme ich! © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael pokračoval v bombardovaní Pásma Gazy po tom, ako USA vetovali rezolúciu OSN o okamžitom prímerí
<< predchádzajúci článok
Deň boja proti korupcii si pripomíname v čase, keď chcú zrušiť inštitúciu, ktorá je na boj s ňou špecializovaná