Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. júla 2007

Deti z černobyľskej oblasti budú dovolenkovať na SigordeV horskom prostredí Slanských vrchov v priestoroch SOU lesníckeho na Sigorde pri Prešove bude tráviť časť svojich letných prázdnin 80 detí z černobyšskej oblasti, ktoré dnes žijú v meste Irpiň. ...Zdieľať

PREŠOV 7. júla (WEBNOVINY) - V horskom prostredí Slanských vrchov v priestoroch SOU lesníckeho na Sigorde pri Prešove bude tráviť časť svojich letných prázdnin 80 detí z černobyšskej oblasti, ktoré dnes žijú v meste Irpiň. Skupine 40 detí pochádzajúcich zo sociálne slabších rodín pobyt zabezpečil a hradí Dom zahraničných Slovákov pri Ministerstve školstva SR. O druhú skupinu detí s počtom 39 sa postaralo vedenie lesníckeho učilišťa za pomoci sponzorských darov. Na deti budú dozerať ich štyria pedagogickí pracovníci. Jedna skupina pricestovala na Slovensko v piatok 6. júla, druhej príchod očakávajú v pondelok 9. júla. Deti si počas svojho pobytu prezrú aj zaujímavé miesta na východe Slovenska, pričom ich výber zodpovedá kritériám zdravého ovzdušia. Ukrajinské deti navštívia Vojenské múzeum a skanzen vo Svidníku, pamätník na Dukle, prezrú si ZOO park v Stropkove. Pôjdu tiež na Domašu, do Vysokých Tatier a na Spišský hrad.

Na 13. júla organizátori pozvali medzi rekreantov veľvyslankyňu Ukrajiny na Slovensku Innu Ohnivec, ktorá ešte ako generálna konzulka v Prešove stála v roku 2004 pri zrode tejto aktivity. Deti ju privítajú programom, ktorý dostal názov Dni otvorených sŕdc. Svoj pobyt na Slovensku ukončia 18. júla. Ako uviedol pre agentúru SITA riaditeľ SOU lesníckeho na Sigorde Ján Čurpek, vedenie školy chce rozšíriť spoluprácu aj na odbornej úrovni. Záujem majú o bližšie kontakty s 12. všeobecno-vzdelávacou školou v Irpini, s ktorou sa na úrovni pedagogického manažmentu stretávajú od roku 2005. Aj keď SOU lesnícke sa od septembra spojí so Strednou lesníckou školou v Prešove, Čurpek verí, že to rozbehnutú spoluprácu nenaruší.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Eva Longoria sa vydala za Tonyho Parkera
<< predchádzajúci článok
Elton John vyhral súd o falošných soškách