Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. mája 2020

Deutsche Bank chce v šetrení pokračovať, pri redukcii nákladov pomôže práca z domuNemecká banka Deutsche Bank plánuje pokračovať v redukcii nákladov, pričom jej generálny riaditeľ Christian Sewing uviedol, že svoju rolu pri šetrení ...Zdieľať
germany_deutsche_bank_26913 a9ab2fa275c04d9aad7aed9f2aa331b8 676x450 20.5.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecká banka Deutsche Bank plánuje pokračovať v redukcii nákladov, pričom jej generálny riaditeľ Christian Sewing uviedol, že svoju rolu pri šetrení by mohla zohrať práca z domu.


Šéf banky na výročnom valnom zhromaždení akcionárov uviedol, že Deutsche Bank smeruje k splneniu cieľa, ktorý ráta so znížením nákladov na 17 mld. eur v roku 2022 z vlaňajšej úrovne 21,5 mld. eur.

Generálny riaditeľ dodal, že snaha adaptovať sa na podmienky pandémie prácou z domu ukazuje možnosť redukcie výdavkov na kancelárske priestory a cestovanie.

"Ak 60 percent zamestnancov po celom svete môže pracovať mimo svojich kancelárií a aj tak poskytovať našim klientom excelentné služby, tak si samozrejme musíme položiť otázku: Môžeme dať naším pracovníkom dodatočnú flexibilitu, aby pracovali z domu, ak chcú?" povedal Sewing. "Ak je to tak, potrebujeme tak veľa kancelárií v drahých centrách miest?" dodal. Deutsche Bank mala v závere minulého roka 88 tis. zamestnancov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Deutsche Bank chce v šetrení pokračovať, pri redukcii nákladov pomôže práca z domu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Banská Bystrica sprístupnila verejnosti virtuálny digitálny 3D model mesta (foto)
<< predchádzajúci článok
Generálny riaditeľ a predseda dozornej rady Volkswagenu stíhaní nebudú

Deutsche Bank chce v šetrení pokračovať, pri redukcii nákladov pomôže práca z domu - diskusné fórum čitateľov