Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. mája 2020

Generálny riaditeľ a predseda dozornej rady Volkswagenu stíhaní nebudúObžaloba generálneho riaditeľa spoločnosti Volkswagen Herberta Diessa a predsedu dozornej rady Hansa Dietera Pötscha z manipulácie na ...Zdieľať
germany_volkswagen_09401 6bb5ba6451d94407b1429d934ec661cc 676x443 20.5.2020 - Obžaloba generálneho riaditeľa spoločnosti Volkswagen Herberta Diessa a predsedu dozornej rady Hansa Dietera Pötscha z manipulácie na akciovom trhu bude stiahnutá a firma zaplatí pokutu 9 mil. eur. Informovala o tom samotná nemecká automobilka.


Riaditeľa Volkswagenu a predsedu jeho dozornej rady nemecká prokuratúra obžalovala vlani v septembri preto, že podľa nej investorov v roku 2015 včas neinformovali o hroziacom emisnom škandáli.

Ukončenie prípadu zaplatením pokuty, čo nemecká legislatíva umožňuje, znamená, že Diess a Pötsch si nemusia priznať vinu. Podľa obžaloby porušili zákony o cenných papieroch, ktoré firmám ukladajú informovať investorov o veciach, ktoré by mohli ovplyvniť cenu akcií. Volkswagen však tvrdí, že povinnosť informovať si splnil predtým, ako americká Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) 18. septembra 2018 o manipulácii s emisnými testami informovala. Emisný škandál stál spoločnosť Volkswagen 31 mld. eur, ktoré uhradila vo forme pokút a odškodnení.


Zdroj: Webnoviny.sk - Generálny riaditeľ a predseda dozornej rady Volkswagenu stíhaní nebudú © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Deutsche Bank chce v šetrení pokračovať, pri redukcii nákladov pomôže práca z domu
<< predchádzajúci článok
Javorčíková sa stala treťou členkou súdnej rady, ktorú nominovala Matovičova vláda

Generálny riaditeľ a predseda dozornej rady Volkswagenu stíhaní nebudú - diskusné fórum čitateľov