Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. novembra 2018

Di Maio garantuje, že Rím zotrvá v eurozóne a neprekročí schodokNa snímke taliansky vicepremiér Luigi Di Maio.Zdieľať
Na snímke taliansky vicepremiér Luigi Di Maio. Foto: TASR/AP
Rím 9. novembra (TASR) - Predseda vládnuceho talianskeho Hnutia piatich hviezd Luigi Di Maio uviedol, že garantuje zotrvanie Talianska v eurozóne, ako aj to, že krajina neprekročí plánovaný rozpočtový schodok na budúci rok. Už navrhovaný rozpočtový deficit je podľa Európskej komisie príliš vysoký, pričom Brusel sa obáva, že v budúcom roku Rím aj túto úroveň prekročí.


Talianska vláda plánuje v roku 2019 rozpočtový schodok na úrovni 2,4 % hrubého domáceho produktu (HDP). To je trojnásobná úroveň schodku, s akým pôvodne počítala predchádzajúca vláda.

Návrh rozpočtu Európska komisia odmietla, prvýkrát v histórii Európskej únie. Navyše, vo svojej prognóze zverejnenej vo štvrtok (8.11.) Taliansko varovala, že rast ekonomiky môže byť na budúci rok slabší, než očakáva vláda, a rozpočtový schodok ešte vyšší, než navrhovaných 2,4 % HDP.

"Garantujeme, že navrhovaný schodok na úrovni 2,4 % HDP bude na budúci rok maximálnym deficitom, aký Taliansko zaznamená," povedal Di Maio.

V súvislosti s navrhovaným rozpočtom a nespokojnosťou Európskej komisie minister hospodárstva Giovanni Tria separátne pred poslancami povedal, že Taliansko bude na svojom pláne rozpočtu na budúci rok trvať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Konateľa Vassal EKO Michala K. je von z väzby, stíhaný je na slobode
<< predchádzajúci článok
Študenti VŠMU prezentujú slovenskú hudbu na Olomouckom festivale a v Bratislave (projekt SLOVAK SOUND 2018)

Di Maio garantuje, že Rím zotrvá v eurozóne a neprekročí schodok - diskusné fórum čitateľov